UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС хоче обговорити проблеми з корупцією в Україні та називає слідство щодо ПриватБанку питанням авторитету країни

Саміт Україна-ЄС відбудеться вже завтра

На саміті Україна-ЄС представники Європейського Союзу хочуть підняти питання незалежності антикорупційних органів та стан боротьби з корупцією в Україні в цілому.

"Будемо обговорювати всі сфери. На порядку денному буде питання щодо незалежності спеціалізованого антикорупційного бюро, або ж справ вищого антикорупційного суду, які були закриті раніше в цьому році без того, щоб прийняти будь-яке рішення. Ці елементи будуть на порядку денному, ми будемо питати про них і обговорювати їх з нашими колегами з України", - напередодні саміту сказав високопоставлений європейський чиновник на відеоконференції.

На саміті також обговорять імплементацію закону про національну безпеку, що "буде дуже важливим елементом", додав він.

У Меморандумі про взаєморозуміння щодо виділення макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 мільярда євро, продовжив чиновник, передбачено, що Україна внесе поправки в законодавство у сфері судової реформи, беручи до уваги думку Венеціанської комісії. Він додав, що також є проблема з виконанням закону про нацбезпеку, де прогрес досить обмеженим, є проблеми з реформуванням СБУ.

"Це проблема. Ми також повинні бути впевнені, що нова прокурорка віддана реформуванню всієї системи прокуратури в Україні та підтримує співпрацю з консультативною місією ЄС в Україні з певних питань. З Україною це завжди про те, наскільки сповнена порожня склянка. Найімовірніше, стакан наполовину сповнений, якщо ви подивитеся на те, що було вкладено - були створені інституції, прийнято законодавство. Але стакан наполовину порожній, коли ви подивіться на конкретні результати. Наприклад, кількість тих, хто був засуджений і посаджений у в'язницю за корупцію, дуже мало в порівнянні з країнами ЄС. Це складна ситуація", - сказав чиновник ЄС.

Він підкреслив, що закон про локалізацію "не відповідає Угоді про асоціацію в рамках глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, так само як і СОТ".

Також в Європейському Союзі називають кримінальне переслідування за махінації з "ПриватБанком" питанням авторитету України у міжнародних партнерів.

"Завтра лідери ЄС будуть шукати сильні зобов'язання щодо продовження і незворотності зусиль в боротьбі з корупцією і також в судовій сфері. Відсутність кримінального переслідування за махінації з Приватбанком - проблемна справа, це ключ і питання авторитету серед міжнародних партнерів", - сказав чиновник, додавши, що у верховенстві права і боротьби з корупцією в Україні "потрібні подальші зусилля".

Раніше Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в своїй статті для ZN. UA писав, що в перший рік президентства Володимира Зеленського процес зближення України з Євросоюзом загальмувався, а реальна інтеграція в НАТО була фактично поставлена на паузу. Про це свідчать і програми уряду президента Зеленського, і реальні дії "Слуг народу" щодо згортання широкого спектра впроваджених євроінтеграційних реформ, перш за все в області антикорупційної політики.

На яких дипломатичних напрямках сконцентрував зусилля Володимир Зеленський в перший рік на посаді президента, які провали допустив і в чому досяг успіху, аналізує Надзвичайний і Повноважний посол Костянтин Єлісєєв в статті   "Дипломатія епохи президента Зеленського. Рік перший"   в ZN.UA.