UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмак запропонував ухвалити документ, який дасть поштовх «Мінську», Німеччина і Франція підтримали

Зокрема, Єрмак розповів про план дій, який підготувала українська сторона.

Глава Офісу президента Андрій Єрмак виступив за ухвалення документа, який надав би поштовх Мінському переговорного формату.

Про це, як повідомляє пресслужба Офісу президента, він сказав 13 листопада в ході робочої зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів держав "нормандської четвірки" в форматі відеоконференції.

Зокрема, Єрмак розповів про план дій, який підготувала українська сторона.

"Документ називається "План спільних кроків учасників Тристоронньої контактної групи щодо виконання Мінських угод". Ми розглядаємо цей документ як такий, що імплементації Мінських угод в роботі ТКГ. Цей документ є результатом всіх важливих напрацювань як у нормандському форматі в минулому, так і в роботі ТКГ. Я вважаю, що в разі знаходження взаєморозуміння цей план спільних кроків може дійсно стати основою великий дорожньої карти, яку ми можемо прийняти на рівні Нормандського формату", - сказав глава ОПУ.

Також Єрмак зазначив, що в українському документі узагальнені пропозиції, які були озвучені сторонами на засіданнях ТКГ.

Крім того, Україна підтримала пропозицію німецької сторони організувати роботу експертних груп радників лідерів країн - учасниць Нормандського формату для прискорення цього процесу.

"Безумовно, на наступному тижні наші представники готові бути в Берліні для того, щоб продовжити роботу над документом", - зазначив керівник Офісу президента.

Представники Німеччини і Франції Ян Гекер і Еммануель Бонн підтримали позицію України щодо напрацювання єдиного документа для ефективної роботи ТКГ.

Сторони домовилися продовжити консультації з вироблення єдиної дорожньої карти на основі представленого України документа.

У свою чергу російська сторона погодилася з необхідністю активізації роботи ТКГ.

"Поряд з розглядом плану спільних кроків учасників ТКГ щодо виконання Мінських угод це вказує на можливість прискорення роботи групи в усіх напрямках, перш за все гуманітарному", - додали в пресслужбі ОП.

Нагадаємо, глава делегації України в Тристоронньої контактній групі і перший президент України Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської області на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

У Кремлі заявили про те, що Росія нічого не знає про план дій.

Резніков же пізніше заявив, що російське керівництво могло все ще не ознайомитися з новим планом України з виборів на окупованих територіях Донбасу. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.

За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників.

Також 13 листопада в ЗМІ з'явилися нові деталі запропонованого Україною плану по Донбасу.