UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмак і Кулеба відвідають Вашингтон для підготовки зустрічі Зеленського і Байдена

В Офісі президента вже почали підготовку до візиту Зеленського в США.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак обговорив підготовку візиту Володимира Зеленського в США з радником Держдепу США Дереком Шолле, повідомила прес-служба глави держави.

"Андрій Єрмак поінформував Дерека Шолле про ситуацію на сході, рівень загроз, що зберігається уздовж українських кордонів, а також про стан переговорного процесу в рамках Нормандського формату. Відбувся обмін думками щодо шляхів активізації процесу мирного врегулювання на Донбасі і оптимальної підтримки з боку США", - йдеться в повідомленні.

Сторони обговорили наслідки реалізації проекту "Північний потік - 2" для енергетичної безпеки України та регіону.

"Північний потік - 2" є геополітичною зброєю Росії, яку неодмінно буде використано проти України і Європи", - зазначив Єрмак.

Радник Держдепу підкреслив важливість тісної співпраці між Україною та США з питань енергетичної безпеки. Єрмак наголосив на незмінності позиції української сторони щодо далекосяжних загроз безпеки.

Також Шолле привітав реформування української системи правосуддя, зазначивши нещодавнє прийняття фундаментальних законів про Вищу раду правосуддя (ВСП) та Вищої кваліфікаційної комісії (ЛКК).

Сторони підтвердили обопільну налаштованість на взаємодію та координацію зусиль з метою забезпечення успішних результатів візиту Зеленського в США.

Найближчим часом керівник ОП Андрій Єрмак і глава Міністерства закордонних справ (МЗС) Дмитро Кулеба відвідають Вашингтон для обговорення візиту Зеленського в США.

Читайте також: Рішення щодо "Північного потоку-2" буде після зустрічі Байдена та Зеленського — ОП

Як повідомлялося, в середу, 21 липня, Білий дім офіційно запросив Володимира Зеленського відвідати Вашингтон 30 серпня.

На порядку денному переговорів - питання безпеки: протидія тривалої агресії Російської Федерації проти України, погіршення ситуації в Чорноморському регіоні та на Донбасі, деоккупація Криму, посилення енергетичної безпеки української держави і Європи в цілому, військова та військово-оборонне взаємодія між Україною та США.

Також продовжать дискусію з приводу "Північного потоку-2".

"Очікуємо конкретні домовленості щодо поглиблення відносин стратегічного партнерства між нашими державами в усіх пріоритетних напрямках взаємодії та узгодження амбітного пакету спільних проектів та ініціатив в сферах безпеки і оборони, торгівлі, інвестицій, енергетики, клімату, сільського господарства, інфраструктури та цифрової трансформації", - підкреслили в прес-службі ОП.