UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Є бажання представників Росії все-таки зблизити позиції» — Резніков про переговори у Мінську

Міністр сподівається, що від сторони Росії відбудеться ротація, заміна представників.

Переговори в Мінську не зайшли в глухий кут, оскільки сам процес ще триває, а «глухий кут - це розійшлися і більше ніколи не хочуть сідати за стіл переговорів». Про це під час візиту в Донбас заявив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, пише «Укрінформ» з посиланням на місцеве видання.

«Знаєте, у Фукідіда в "Пелопоннеській війні" було сказано, що в переговорах можна домовитися тоді, коли обидві сторони при здоровому глузді розуміють, що це в принципі можливо. Якщо одна зі сторін пропонує умови, які неможливі, то це не переговори. Тому на сьогоднішній день я впевнений, що ми все-таки зблизилися, просто про це зараз складно говорити", - сказав міністр.

На думку Резнікова, російська сторона навпаки готова зблизити позиції.

"Я більш оптимістично дивлюся на ці речі. Так, це складно, але точно інша риторика, тональність, немає ворожості і є демонстроване представниками Російської Федерації бажання знайти можливість все-таки зблизити позиції. А це вже важливо", - сказав Резніков.

Міністр також висловив свої сподівання, що у групі представників на переговорах від Росії відбудеться ротація.

"Я вірю в те, що з тієї сторони теж відбудеться ротація, заміна представників, і рано чи пізно це дасть можливість домовлятися. Тому що сьогодні ряд представників, які там 6 років, нездатні сказати "так", - зазначив міністр.

Читайте також: На саміті ЄС розглянуть Мінські угоди

Нагадаємо, 25 червня під час засідання Тристоронньої контактної групи по Донбасу українська сторона надала календарний план підготовки та проведення місцевих виборів, які можуть відбутися в ОРДЛО тільки після деескалації, виведення російських військових формувань і відновлення контролю над кордоном.

Водночас голова російської делегації Борис Гризлов заявив, що "Київ почав діалог із Донбасом", хоча насправді на засіданні політичної підгрупи українська сторона порушила питання про те, що саме вважати територією ОРДЛО.