UA / RU
Підтримати ZN.ua

Італія приєдналася до країн-ініціаторів трибуналу по MH17

Посли України, Австралії, Бельгії та Нідерландів влаштували спільний "демарш" в МЗС Італії в Римі.

Італія підтримала ініціативу України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії щодо створення міжнародного кримінального трибуналу для розслідування катастрофи збитого над Донбасом малайзійського "Боїнга-777".

Про це йдеться в повідомленніпосольства України в Італії в Facebook у середу, 29 липня.

"...Італійська сторона оголосила про своє рішення виступити співавтором відповідного проекту резолюції [Радбезу ООН)", - йдеться в повідомленні українського посольства.

Як зазначається, таке рішення офіційний Рим прийняв "за результатами спільного демаршу посольств України, Австралії, Бельгії та Нідерландів у МЗС Італії з метою отримання підтримки щодо проекту резолюції РБ ООН про створення трибуналу з розслідування катастрофи MH17".

Радбез ООН планує розглянути резолюцію щодо трибуналу по збитого над Донбасом "Боїнгу" 29 липня. На розгляд буде винесено документ, який був запропонований делегацією Малайзії: він кваліфікує авіакатастрофу як "загрозу міжнародному миру і безпеці" і передбачає створення міжнародного трибуналу.

Однак Росія заявила про намір заблокувати рішення Радбезу ООН про трибуналі по Боїнгу. "Ми будемо голосувати проти. В цьому у мене сумнівів немає. Якщо резолюція набере дев'ять або більше голосів, то це буде вето", - сказав постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін 27 липня.

Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН, зазначає в статті ZN.UA оглядач Володимир Кравченко. Він нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

За створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малазійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, попередньо виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна. Про готовність лобіювати створення трибуналу також заявила Канада.

Зазначимо, що країни-ініціатори трибуналу по "Боїнгу" заявили про наявність "плану Б" на випадок провалу резолюції в Радбезі ООН.