UA / RU
Підтримати ZN.ua

Іспанія ще не вирішила, чи екстрадіювати Онищенка в Україну

У Генпрокуратурі зазначили, що не демонструють свій інтерес у цьому питанні, щоб не давати підстав для звинувачень у політичному переслідуванні.

Іспанія ще не прийняла остаточне рішення щодо екстрадиції нардепа Олександра Онищенка та його матері Інеси Кадирової, яких в Україні підозрюють у причетності до "газових схем", розповів заступник генпрокурора Євген Єнін в інтерв'ю виданню "РБК-Україна".

"Наскільки нам відомо, процес екстрадиції Онищенка зараз триває в Іспанії. Його вже викликали до відповідних місцевих компетентних органів. Поки що мені невідомо про міру запобіжного заходу або зобов'язання, взяті ним перед іспанськими органами", - розповів Єнін.

Разом із тим, він зазначив, що у відомстві намагаються не давати підстав для звинувачень у політичному переслідуванні підозрюваних, тож не демонструють свій підвищений інтерес до розгляду українських запитів.

Заступник генпрокурора також наголосив, що не можуть обмежити пересування Онищенка в межах шенгенської зони, через що запити часто доводиться подавати в різні країни.

"Обмежити пересування пана Онищенка у шенгенській зоні досить складно, якщо перед ним не поставлені певні умови, наприклад, з'являтися у відповідні органи раз в якийсь проміжок часу або не залишати межі міста. Такі справи зазвичай просуваються нешвидко, оскільки фігуранти чіпляються за кожну юридичну можливість затягнути процес", - підкреслив Єнін.

Він також додав, що українська сторона на сьогодні намагається забезпечити послідовність юридичної позиції правоохоронних органів, переконати компетентні органи інших держав, що ці дії не пов'язані з політикою.

Наприкінці січня з'явилася інформація, що НАБУ і САП розпочали перемовини з Німеччиною щодо видачі нардепа-втікача Олександра Онищенка через інформацію, що наразі він перебуває там.

15 січня Апеляційний суд визнав законним клопотання НАБУ про екстрадицію Онищенка,скасувавши, таким чином,рішення Солом'янського суду Києва.

Перед цим іспанський суд зобов'язав Онищенка щомісяця з'являтися на засідання, де розглядається питання про його екстрадицію до України.

Нагадаємо, розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність з "Укргазвидобуванням", почалося в грудні 2015 року.

За версією слідства, у період з січня 2013 року по червень 2016-го члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу у розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого "Укргазвидобуванню" завдано збитків у сумі понад 740 млн гривень.

Слідство встановило причетність до участі у "газовій схемі" 29 осіб. Зараз семеро осіб, у тому числі народний депутат України Олександр Онищенко, знаходяться у розшуку, 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб скеровані до суду, з них стосовно семи осіб набув чинності обвинувальний вирок.