Вона також повідомила, що у вівторок Ю. Луценко на деякий час втратив свідомість.
Як повідомлялося, Печерський суд у понеділок призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням Ю. Луценка на 27 травня і не знайшов підстав для зміни йому запобіжного заходу: екс-міністр залишається під вартою.
З будівлі Печерського районного суду Києва Ю. Луценка доставили в слідчий ізолятор, а не в лікарню, де він перебував раніше.
"У СІЗО Юрій Луценко подав офіційну заяву про відмову від голодування з 24 травня 2011 року. Процес виходу з голодування буде проводитися під контролем медичних працівників слідчого ізолятора", - повідомляла Державна пенітенціарна служба.
Ю. Луценко перебував у СІЗО з 26 грудня 2010 року. Апеляційний суд Києва 22 квітня продовжив йому термін арешту до 26 травня, після чого екс-міністр заявив про намір з 22 квітня розпочати голодування.
10 травня голодуючого Ю. Луценко перевели з медчастини СІЗО в лікарню швидкої допомоги для проведення медичного обстеження в умовах стаціонару.
17 травня відділ зв'язків зі ЗМІ Генпрокуратури повідомив про передачу справи стосовно Ю. Луценка до Печерського райсуду Києва, оскільки напередодні закінчився термін ознайомлення з матеріалами справи, визначений судом.
Ю. Луценку було пред'явлено звинувачення в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб), ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).
Крім того, 29 грудня 2010 року екс-міністрові також були пред'явлені звинувачення за епізодом у справі про отруєння третього президента України Віктора Ющенка.
Як повідомив його адвокат Ігор Фомін, зі справи про отруєння екс-президента виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу і Ю. Луценку пред'явлено звинувачення за ст. 364 ч. 3 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).