UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інтерпретація висловлювання в інтерв'ю ледь не посварила Україну з канадським міністром

Журналіст, який брав інтерв'ю, довільно інтерпретував слова міністра

Розповсюджене по всіх ЗМІ висловлювання канадського міністра оборони Харджита Саджана про те, що передане в Україну військове обладнання припадає пилом на складах, виявилося, м'яко кажучи, неточно інтерпретованим. Міністр спростував слова журналіста, сказавши, що Україна не малася на увазі, а інші країни.

Про це написав у Twitter посол Канади в Україні Роман Ващук.

Трохи не так: Міністр Саджан висловлювався про проблеми використання військового обладнання в інших країнах; як уточняють із @NationalDefence, нічого подібного він в Україні не спостерігав. Військ-техн. співробітництво координується з потребами @DefenceU https://t.co/CCPb9b0sah

- Roman Waschuk (@WaschukCanUA) 18 июля 2019 г.

Як відомо, в інтерв'ю Radio Canada International міністр оборони Канади Харджит Саджан сказав:

"Я їздив до України й бачив подароване іншими державами обладнання, яке пилиться у океанських контейнерах", - сказав Саджан.

"Якщо позбирати потроху тут і там, то так не спрацює. Що Канада намагається досягти своєю присутністю в Україні, так це допомогти їм розробити належний план", - зазначив міністр оборони.

Проте, як написав Ващук, насправді журналіст, який брав інтерв'ю, довільно інтерпретував слова міністра, приписавши йому те, чого він не говорив, а слова, які були сказані про інші країни, відніс до України.

"Міністр Саджан висловлювався про проблеми використання військового обладнання в інших країнах. Як уточнюють в міністерстві оборони Канади, нічого подібного в Україні не спостерігав. Військово-технічне співробітництво координується з українським міністерством оборони", – уточнив Ващук.

Справді, сказані (або ні) міністром слова здивували Україну: адже вся військова допомога Канади, яку Україна дуже цінує, завжди відразу ж спрямовувалася на потреби армії і, звичайно ж, не "припадала пилом на складах".

Канада включила Україну до списку держав, до яких її підприємствам дозволено експортувати зброю ще в грудні 2017 року. Канадським експортерам дозволили подавати заявки на дозволи на експорт певних типів вогнепальної зброї та військового обладнання до України.

200 канадських військових інструкторів працюють в Україні з серпня 2015 року. В рамках місії UNIFIER вони здійснюють підготовку українських військовослужбовців згідно зі стандартами НАТО. Навчання здійснюється на ротаційній основі в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ в Яворівському районі Львівської області. У березні 2019 року термін роботи місії продовжили ще на три роки.