Кабінет міністрів України схвалив Річну національну програму Україна-НАТО нової якості під час чергового засідання у середу, 5 лютого. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
"Уперше в центрі уваги Програми - права, свободи і законні інтереси людини. Саме такий людиноцентричний підхід сповідує Північноатлантичний Альянс", - йдеться в повідомленні на Telegram-каналі.
Зазначається, що вперше розробка документа здійснювалася за міжнародною методикою Results-Based Management (RBM - "Управління, орієнтоване на результат").
"Саме така методика використовується при підготовці аналогічних стратегічних документів у державах-членах НАТО, Світовому банку та ООН", - пише Гончарук.
За його словами, річна національна програма передбачає як реформи сектору безпеки та оборони, так і демократичні перетворення в країні.
Окрім того, програма є максимально наближеною за змістом та принципами до Плану дій щодо членства у НАТО та має таку саму структуру.
Нагадаємо, що 30 і 31 жовтня в Україні перебувала Північноатлантична рада разом із генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом. Делегація відвідала Одесу і Київ, де зустрілася з українськими чиновниками.
Як заявив Дмитро Кулеба, українська сторона не подаватиме заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО, оскільки вже подала такий документ у 2008 році. Він також повідомив, що українська сторона просить НАТО надати їй статус учасника партнерства розширених можливостей.
У свою чергу, генсек НАТО Єнс Столтенберг розповів, що в рамках відносин України і Альянсу буде запущено нову ініціативу, націлену на об'єднання всіх існуючих форматів співпраці.
Детальніше про те, як Україна і НАТО вирішили провести ребрендінг програми співпраці, читайте в статті Володимира Кравченка "Старий товар у новій обгортці" для "Дзеркала тижня. Україна".