Вступ України до НАТО дозволить захистити не лише політичні та військові, але також і економічні інтереси країни, пише у своїй статті для DT.UA віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"Про це часто забувають, однак економічна співпраця всередині альянсу відіграє не меншу роль, ніж геополітична чи військова. Вона ґрунтується на тому простому й чіткому розумінні, що політичний консенсус між країнами-членами несумісний із економічним протистоянням. А тому всі члени блоку мають взаємодіяти в економічній царині, вести діалог і консультації з питань, що стосуються спільних інтересів", - вказує вона.
За словами віце-прем'єра, сумарний ВВП країн-членів НАТО перевищує позначку в 35 трлн доларів, що майже в три рази вище, ніж сумарний ВВП країн ЄС.
"Крім того, не слід забувати, що прогрес у відносинах із НАТО, а тим більше факт вступу до альянсу, є добрим сигналом для інвесторів. Це неодноразово підтверджувалося на практиці. Так, у рік вступу до НАТО інвестиції в економіку Польщі збільшилися майже вчетверо, Чехії та Угорщини - у 3,5 разу, Румунії - у 2,4 разу, Болгарії - удвічі", - підкреслює вона.
Климпуш-Цинцадзе також переконана, що вступ до НАТО відкриє нові можливості для підприємств українського ОПК.
Читайте статтю Іванни Климпуш-Цинцадзе "Мост" чи форпост?", присвячену питанню доцільності євроатлантичної інтеграції України, в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".