UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інформацію про причетність України до ракетної програми КНДР розповсюдила Росія – Турчинов

Сім'я причетного до резонансної публікації The New York Times експерта Майкла Эллемана має тісні стосунки з чиновниками російських спецслужб.

За інформацією української розвідки, інформація про причетність українських фахівців до ракетної програми Пхеньяна була поширена російською стороною серед окремих представників військово-дипломатичного корпусу, акредитованого в Москві.

Про це йдеться в доповіді секретаря РНБО Олександра Турчинова, керівника робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної в статті видання "The New York Times".

Наголошується, що Росія веде системну, сплановану і відверто провокаційну інформаційну кампанію, спрямовану на дискредитацію України як надійного і послідовного партнера у виконанні взятих на себе міжнародних зобов'язань.

"Так, за інформацією нашої розвідки, на початку червня 2017 р. російська сторона в ініціативному порядку розповсюдила серед окремих представників воєнно-дипломатичного корпусу, акредитованого в м. Москва, позиційний матеріал стосовно того, що північнокорейська ракета розроблена за допомогою українських фахівців", – йдеться в документі.

Наголошується, що для поширення інформації провокаційного характеру, що дискредитує Україну, спецслужби РФ систематично використовують заздалегідь напрацьовані зв'язки з експертним і журналістським середовищем різних країн.

"У даному випадку підтвердженням цього факту є оприлюднення основного змісту зазначеного вище позиційного матеріалу американським експертом Майклом Еллеманом, сім'я якого має дуже тісні стосунки з ключовими посадовими особами російських спецслужб", – зазначає Турчинов.

На думку робочої групи. Еллеман був цинічно використаний російськими спецслужбами в якості однієї з ланок заздалегідь налаштованої системи РФ поширення провокативної інформації.

Наголошується, що спроби РФ з дискредитації України в чутливих сферах діяльності будуть продовжуватися.

Раніше повідомлялося, що ООН проведе розслідування ймовірних поставок Росією чи Україною ракетних двигунів КНДР. Старший науковий співробітник Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI) Симон Веземан пояснив, що спеціальні експерти відправляться в країни, яких підозрюють в порушенні санкцій ООН проти Північної Кореї, і все перевірять.