UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індивідуальні очікування представників нацменшин буде враховано в державній програмі – Стефанішина

Ольга Стефанішина повідомила, що передбачатиме відповідна державна програма.

Закон «Про національні меншини України», який є однією з умов на шляху до переговорів про вступ у ЄС, – рамковий документ.  А всі індивідуальні очікування представників нацменшин буде враховано у державній програмі, заявила в інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, з якою поговорила Тетяна Силіна

«Щодо нацменшин. Ми виходили з того, що це законодавство врешті-решт має бути ухвалене. Цей закон максимально враховує результати консультацій і експертизу Ради Європи, консультації з нацменшинами. Він є загальним, рамковим. Усі індивідуальні очікування представників меншин, котрі виявляють активну позицію, буде враховано в державній програмі, яку зараз готує уряд; концепцію держпрограми вже виставлено на громадські обговорення», – зазначила Стефанішина. 

За її словами, програма передбачатиме фінансування на п’ятирічній основі на заходи з підтримки та розвитку національних меншин. Віцепрем’єрка запевнила, що влада розуміє важливість інклюзивного діалогу з представниками нацменшин.

Читайте також: Угорський опозиціонер Геленчер: «Українські закони про мову, освіту та нацменшини мають недоліки. Але нас більше об’єднує, ніж роз’єднує»

Верховна Рада проголосувала за новий закон про нацменшини 13 грудня 2022 року і тим самим скасувала старий, який діяв з 1992 року. За документ проголосували 324 народні депутати. Кілька країн, такі як Угорщина та Румунія, виявилися незадоволеними українським законом.

Документ закріплює визначення «національні меншини (спільноти)», права, свободи й обов'язки осіб, що належать до національних меншин, особливості державної політики з реалізації прав і свобод представників нацменшин, повноваження центрального органу виконавчої влади, що реалізовує державну політику у сфері захисту прав і свобод осіб, які належать до нацменшин.