UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інцидент з Коломойським доводить необхідність якнайшвидшого визволення України від олігархів

Слова Коломойського на адресу журналіста "Радіо Свобода" - це кінець кар'єри дніпропетровського губернатора.

Нецензурні висловлювання голови Дніпропетровської ОДА олігарха Ігоря Коломойського на адресу журналіста повинні мати наслідком його відсторонення від державної посади. В цілому Україні негайно потрібно зайнятися деолігархизацією - всі до єдиного олігархи, як клас, представляють таку ж небезпеку для суспільства, як і агресія Росії на східному кордоні.

Після подій навколо державної "Укртранснафти" це питання стоїть особливо гостро.

Зокрема, як пише народний депутат Сергій Лещенко ("Блок Порошенка"), образи Коломойського на адресу журналіста "Радіо Свобода" - "це кінець кар'єри дніпропетровського губернатора".

"Поясню чому. Тому що "Радіо Свобода" працює на податки американських громадян. І український бюджет теж рятують за рахунок податків американських громадян. А американські лідери, які виділяють Україні гроші своїх платників податків, дуже не люблять, коли ображають журналістів. Тим більше американських радіостанцій, покликаних захищати цінності демократії по всьому світу.

Тому скоро на Банковій (адміністрація президента - ред.) пролунає дзвінок з Білого дому, Ейзенхауер-білдингу або Держдепу, і головний донор і спаситель української економіки запитає: "Вибачте, наші українські друзі, але ви повинні визначитися, з ким ви - з олігархами-корупціонерами або з цінностями західного світу". І вибирати таки доведеться!" - написав Лещенко на своїй сторінці в Facebook.

Вже на засіданні Верховної Ради в п'ятницю Лещенко зажадав від профільного Комітету з питань свободи слова дати оцінку нецензурним висловлюванням губернатора Коломойського на адресу журналіста.

Читайте також: Міноборони передало США список необхідного Україні озброєння



У свою чергу екс-міністр оборони України Анатолій Гриценко також підкреслює, що Україні потрібно негайно провести деолігархізацію.

"Яка різниця, з кого саме деолігархізацію почати: з Ахметова, Коломойського, Порошенка, чи Фірташа ... З кого завгодно, хто вийшов за межі закону, а краще зі всіх відразу, тому що вони вийшли за межі всі!" - написав Гриценко у своєму Facebook.

Що стосується механізмів позбавлення від олігархів, то в світі вони вже давно апробовані, зазначає політик.

Серед них Гриценко перераховує наступні:
- примусова демонополізація (через АМКУ і спеціальні закони),
- повна прозорість формування та використання державного бюджету,
- повна прозорість тендерних процедур і аукціонів (до кінцевого власника),
- доплата за отримане "задешево" за схемою wind-fall tax Тоні Блера,
- в'язниця надовго, з конфіскацією, за корупційні діяння або підкуп чиновників,
- прозоре фінансування політичних партій.


"Олігархи, всі до єдиного, як клас представляють таку ж небезпеку для суспільства, як і зовнішній ворог на східному кордоні. Саме вони є основою корупції; саме їм вигідно ганьбити батальйони, доплачуючи військовим формуванням за захист своїх активів. І найголовніше, саме вони найменше зацікавлені у будівництві нової країни" - пише у свою чергу депутат Мустафа Найєм у своєму блозі на "Українській правді".

При цьому він підкреслює, що в цьому контексті, очевидно, неправильно призначати "ворогом народу" тільки одного олігарха.

"Але якщо цей один олігарх стає частиною державного апарату і, користуючись усіма доступними йому інструментами чиновника, відстоює свої особисті інтереси, він стає загрозою для всієї країни, підриваючи своїм цинічним і демонстративним нехтуванням законом основи державності."

"Виривати олігархічні ікла складно, але без цього ми ніколи не побудуємо нормальну країну", - раніше заявив колишній журналіст, депутат ("БПП") Сергій Лещенко.