UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто став радником глави МОЗ Зоряни Скалецької

Керівник відомства представила своїх радників колективу МОЗ

У міністерстві охорони здоров'я відбулася зустріч новопризначеного міністра з колективом. Про це повідомляється на офіційній сторінці МОЗ у Facebook. Зоряна Скалецька представила своїх радників колективу міністерства.

Українська правда з посиланням на джерела коротко охарактеризувала призначених радників.

У список входять Ольга Голубовська, Олександр Чумак, Дмитро Раімова, Михайло Загрійчук, Андрій Гук, Андрій Семиволос, Олена Симоненко.

Ольга Голубовська - позаштатний головний фахівець МОЗ при Раїсі Богатирьовій. Також людина з групи впливу Петра Багрія. Вона керувала напрямком "інфекційні хвороби". Просувала пегільовані інтерферони для лікування гепатиту С, єдиним постачальником цих препаратів був монополіст Петро Багрій.

Олександр Чумак - людина з орбіти впливу Петра Багрія, є співвласником компанії "ІнтерХім", яка свого часу масово виробляла препарати з вмістом кодеїну, що має наркотичний ефект. Держлікслужба попереджала фармвиробника про необхідність взяти під контроль виробництво цих препаратів. Крім того, Чумак був помічником нардепа Олега Мусія, який за часів регіоналки Раїси Богатирьової очолював Громадську раду при Міністерстві охорони здоров'я.

Дмитро Раїмов - політтехнолог, засновник "вільної школи журналістики", засновник Агентства кризових комунікацій "НЕТ".

Михайло Загрійчук - лікар-хірург, науковий працівник в Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова НАМН України.

Андрій Гук - заступник директора Державної установи "Інститут нейрохірургії імені академіка А. П. Ромоданова НАМН України". Активний громадський та політичний діяч, член політичної партії "Свобода", експерт в охороні здоров'я. На своїй сторінці в Facebook Гук виступив за реформу медицини, але без Уляни Супрун.

Андрій Семиволос - головний лікар в АПЗ "Київський міський дитячий діагностичний центр". У 2014 році на Семиволоса подав до суду тодішній керівник Національного інституту раку Ігор Щепотін за пости лікаря в Facebook. Щепотін вимагав 50 тисяч гривень моральної компенсації за критику на його адресу.

Олена Симоненко - старший проектний менеджер по децентралізації Офісу реформ Кабінету Міністрів України.

Названі кандидатури викликали гостру дискусію в соцмережах в медичному середовищі.



Раніше повідомлялося про те, що в 2019 році планують побудувати в сільській місцевості 517 сучасних медамбулаторій.

Нагадаємо, що в кінці грудня 2017 Петро Порошенко підписав закон "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості". Законом передбачено укомплектування закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків, а також використання телемедицини для професійного консультування лікарем за місцем проживання людини.

Детальніше про реформу медицини в Україні читайте в статті Миколи Поліщука "Громаді - медицину XXI століття" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".