Нетерпимість президента Володимира Зеленського до критики негативно позначається на якості роботи його Офісу і наражає на небезпеку державу, вважає лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Під час перегляду свіжого президентського відеозвернення політик звернув увагу на два моменти: Зеленський стверджує, що до нього нібито ніхто з політиків не порушував питання необхідності деолігархізації, а також звинувачує всіх, хто критикує його «антиолігархічний» законопроект, в роботі на олігархів.
«Свіжий відосік Зеленського, про олігархів. Актуально і в цілому непогано. Якби не дві штанги. Перша - це просто брехня, нібито за 30 років жоден з політиків не піднімав питання деолігархізації і не ставив за мету її проведення... Друга неприємна річ - це нетерпимість Зеленського до критики», - написав Гриценко у Facebook увечері в п'ятницю, 4 червня.
За словами політика, він пропонував «конкретні дії, набагато системніші й ефективніші, ніж пропоновані Зеленським». Про заходи щодо боротьби з олігархією Гриценко говорив під час президентських кампаній, «озвучував тисячі разів в ефірах і на сотнях зустрічах з людьми по всій країні».
Говорячи про нетерпимість Зеленського до критики, Гриценко констатував, що вона яскраво проявлялася на недавній пресконференції президента, а також помітна у відеозверненні.
«Усіх, хто критикує його законопроект (необхідний, але дійсно дуже сирий і мало продуманий), навіть пропонуючи варіанти поліпшення... - всіх їх Зеленський, чохом, облив брудом і звинуватив в роботі «на олігархів» або «під олігархами», - обурився Гриценко.
«Це вже - клініка, параноя, відторгнення будь-якої іншої думки, що для глави держави - неприпустимо, а для країни - небезпечно», - підсумував політик.
Нагадаємо, 2 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону №5599 «Про запобігання загроз національній безпеці, пов'язаних з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».
З першим проектом закону ZN.UA ознайомило читачів 27 травня, в статті Юлії Самаєвої « Законопроект« Про олігархів »: основні положення vs головні очікування». Вранці 3 червня текст законопроекту з'явився на сайті парламенту, в ньому частково враховані рекомендації західних партнерів України та ZN.UA, які прочитали попередній варіант законопроекту та висловили свої зауваження.