UA / RU
Підтримати ZN.ua

Головою ВККС обрано Андрія Пасічника

Водночас свої повноваження склав заступник голови, який також претендував на цю посаду. 

Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на засіданні у середу, 7 серпня, обрали члена ВККС Андрія Пасічника. Його кандидатуру підтримали дев’ятьма голосами.

Відразу після оголошення результатів виборів про свою відставку з посади заступника голови ВККСУ заявив Руслан Сидорович, який з березня ц.р. виконував ще й обовʼязки голови Комісії (після скандальної відставки Романа Ігнатова).

Щоправда Сидорович цього міг і не робити, оскільки за регламентом ВККСУ він у подальшому вже не міг обіймати посади заступника голови Комісії. Відповідно до регламенту ВККС  якщо головою Комісії стає член Комісії, який не є суддею, то його заступником обовʼязково має бути член Комісії, який до цього був суддею. А Сидорович, як і Пасічник, до призначення членами ВККСУ не були суддями - Сидорович був адвокатом, а обраний сьогодні головою Пасічник - працював у НАЗК. Відтак посаду заступника голови Комісії зможе обійняти лише той член Комісії, який раніше працював суддею.

Слід зазначити, що другий кандидат на посаду голови ВККСУ Віталій Гацелюк набрав усього шість голосів.

Таким чином, у ВККСУ завершився період невизначеності, повʼязаний з відсутністю голови Комісії. Тепер її члени замість боротьби за керівне крісло можуть повністю зконцентруватися на виконанні Комісією своїх завдань.

Водночас, як повідомляло ZN.UA, ефективна діяльність ВККСУ ускладнюються наявністю у її складі кількох груп з різними інтересами та цілями. Що, власне, проявилося у тривалій епопеї з виборами голови та їхнім сьогоднішнім результатом.

Це вже друге голосування для обрання голови ВККС. 20 червня члени Комісії обирали між кандидатурами Андрія Пасічника та Руслана Сидоровича, однак жоден із них не отримав мінімально необхідних 9 голосів.

Читайте також: За обранням нового очільника ВККС стежить G7 – що очікують посли “сімки”

Андрій Пасічник був призначений на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 1 червня 2023 року.

Він є кандидатом юридичних наук, має вчене звання доцента. Є адвокатом та до 2020 року практикував у сферах корпоративного, цивільного та адміністративного права. Вивчав менеджмент у Києво-Могилянській бізнес-школі.

У 2020–2023 роках очолював Управління повних перевірок Національного агентства з питань запобігання корупції. У Пасічника є досвід у сфері запобігання та боротьби з корупцією, запровадження цифрових інструментів в практики державного органу, управління проєктами.

У ВККС  Андрій Пасічник є членом Першої палати та Третьої колегії Комісії, входить до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, яка діє при Вищій раді правосуддя. Є головою робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Комісії.

Читайте також: ВККС не вдасться заповнити всі вакансії в апеляційних судах — експертка ЛЗІ

У березні Вища кваліфікаційна комісія суддів України задовольнила заяву голови комісії Романа Ігнатова про звільнення за власним бажанням.

Успіх судової реформи залежить від того, наскільки стабільно й ініціативно працюють ключові інституції судової влади – Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя та Верховний суд. Про те, що й чому там зараз не так, розповідає Тетяна Безрук у статтях “Трикутник судової влади. Чому в реформи немає внутрішніх лідерів?” та “ВККС і ГРД. Чому не складається командна гра на користь інституції?” на ZN.UA.