Відсторонений від посади голова Державної фіскальної служби Роман Насиров, наявність у якого британського паспорта було встановлено НАБУ, і народний депутат Андрій Артеменко, який зізнався в тому, що є громадянином Канади, не понесуть покарання за подвійне громадянство.
Також не буде покарано й керівництво Центральної виборчої комісії, яка зареєструвала Артеменка й Насірова кандидатами в народні депутати у 2014 році, заявив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю LB.ua, опублікованому ввечері в четвер, 16 березня.
"Думаю, що ніхто (не понесе за це відповідальности, – Ред.)... У законі прописано, що не можна мати подвійне, потрійне громадянство, але відповідальності за те, що у людини воно є, не існує ніякої", – пояснив керівник САП.
Він також уточнив, що ЦВК може перевіряти тільки проживання особи, яка бажає балотуватися в депутати, на території України протягом п'яти років, а не наявність громадянства третіх країн.
Раніше у розпорядженні DT.UA виявилася фотокопія відповіді британського Національного агентства по боротьбі зі злочинністю на запит НАБУ і САП про наявність у глави ДФС громадянства Сполученого Королівства. У документі сказано, що з травня 2012 Насіров є власником британського паспорта з серійним номером 508434080.
В ході судового засідання на якому вирішувалось питання обрання главі ДФС запобіжного заходу, сторона звинувачення наполягала, що у Насірова є громадянство Британії та Угорщини.
президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект змін в закон "Про громадянство України". Як заявив представник президента у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Артур Герасимов, проект закону встановлює, що особа, яка добровільно набула громадянство іноземної держави, буде вважатися підпадають під вимогу про припинення українського громадянства. Законопроект також пропонує уточнити підстави для втрати громадянства України.