Міністри закордонних справ Китаю Ван І та Росії Сєргєй Лавров на полях саміту G20 у Бразилії обговорили двосторонні зв'язки Пекіна та Москви, війну РФ проти України й ситуацію на Корейському півострові, згідно з заявами зовнішньополітичних відомств обох країн. Про це повідомляє Reuters.
“Ми дійсно перебуваємо на безпрецедентному етапі розвитку наших стратегічних відносин всеосяжного партнерства”, - заявив Лавров.
Ван сказав, що Пекін готовий працювати з РФ над подальшим зміцненням “всебічної стратегічної координації”, йдеться в заяві МЗС Китаю.
“Обидві сторони також обмінялися думками щодо “української кризи” та ситуації на Корейському півострові”, - додали у китайському відомстві, без подробиць.
Зустріч Лаврова з Ван І стала частиною активної двосторонньої взаємодії між Китаєм і Росією, яка посилилася після повномасштабного вторгнення Москви в Україну.
Китай і РФ оголосили про партнерство “без обмежень”, коли російський диктатор Владімір Путін відвідав Пекін менш ніж за три тижні до того, як його війська увійшли в Україну в лютому 2022 року, спровокувавши найсмертоноснішу війну в Європі з часів Другої світової.
У травні цього року Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін пообіцяли “нову еру” партнерства між своїми країнами — двома ключовими суперниками США. Поки Захід запроваджує санкції проти РФ, Китай, публічно закликаючи до припинення "української кризи", став опорою для Москви, збільшивши продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни проти України.
Останніми роками Пекін і Москва поступово створили фактично антиліберальний глобальний фронт. Дві країни поєднує прагнення переглянути не лише статус України й Тайваню, а й весь наявний світовий порядок. Що означає для України й Заходу китайсько-російський альянс, розповідали Андреас Умланд і Гуго фон Ессен.