UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС України зустрівся з новим лідером Сирії в Дамаску

Це перший візит офіційної української делегації до Сирії за багато років.

Глава МЗС України Андрій Сибіга в понеділок, 30 грудня, зустрівся з новим фактичним лідером Сирії Ахмедом аш-Шараа в Дамаску, повідомляє Al Arabiya.

Читайте також: Україна відправила Сирії 500 тонн зерна

За даними ЗМІ, українська делегація на чолі з міністром закордонних справ перебуває в Сирії. 

Суспільне” повідомило, що Сибіга провів брифінг із сирійським колегою Асадом Хасан ес-Сібані після зустрічі з аш-Шараа. За словами глави українського МЗС, наша країна “в короткі терміни” виконує обіцянку підтримки продовольчої безпеки Сирії.

“Завтра до Сирії прибудуть понад два десятки вантажівок, які доставлять перші 500 тонн українського борошна в межах гуманітарної програми "Зерно з України"”, - сказав Сибіга, додавши, що борошно безкоштовно роздадуть сирійським сім'ям.

Ще він заявив, що Україна готова ділитися досвідом збору доказів, розслідування та притягнення до відповідальності воєнних злочинців. За словами Сибіги, це перший візит офіційної української делегації до Сирії за багато років.

Радник президента України з комунікації Дмитро Литвин заявив, що поїздка Сибіги до Сирії відбувається за дорученням Зеленського і глава держави очікує від міністра звіт про візит і переговори.

"Коментарі щодо цього будуть насамперед від МЗС, але візит відбувається за дорученням президента, це ідея президента зараз активізувати контакти - направити до Сирії продовольство, першу партію, будуть ще - у межах програми "Зерно з України", обговорюємо деякі чутливі питання, зокрема політичні", - сказав Литвин у коментарі журналістам, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

На початку грудня режим сирійського диктатора Башара Асада, правління якого роками підтримували Росія та Іран, було повалено — владу отримали повстанці на чолі з групою “Хаят Тахрір аш-Шам”. Асад і його родина втекли до РФ.

Днями президент України Володимир Зеленський доручив МЗС напрацювати контакти з новою сирійською владою, а також пообіцяв підтримку в питанні продовольчої безпеки Сирії. 

Водночас нещодавно аль-Шараа в інтерв’ю Al Arabia сказав, що хотів би зберегти відносини з Тегераном і Москвою, але додав, що будь-які звʼязки повинні ґрунтуватися на взаємній “повазі”. Новий сирійський лідер назвав Росію "другою за потужністю країною у світі" та заявив про "стратегічні інтереси" Сирії у відносинах із Москвою. 

Україна вже окреслювала готовність до відновлення дипломатичних відносин із Сирією після зміни влади в Дамаску: все залежатиме від того, як буде діяти новий сирійський уряд. Режим Асада визнавав порушення територіальної цілісності України, через що відносини Києва з Дамаском були розірвані.

Читайте також: Проведення виборів в Сирії може зайняти до чотирьох років — лідер сирійських повстанців

Про геополітичні наслідки ситуації в Сирії та вплив на Україну розповідав В'ячеслав Ліхачов у статті “Падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну. Як саме?”.