Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде свій перший закордонний візит в якості керівниці ОБСЄ здійснить в Україну, повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.
"Очікуємо її (Анн Лінде. - ред.) у Києві вже в цьому місяці. Розраховуємо, що цей візит стане гарною можливістю голові ОБСЄ побачити на власні очі наслідки триваючої збройної агресії і тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України", - написала Джапарова в Facebook.
Вона також зазначила, що окремі надії МЗС покладає на залучення ОБСЄ до роботи Кримської платформи, і під час візиту планується детально обговорити практичні аспекти.
"Швеція традиційно підтримувала Україну і є одним з найбільших наших друзів. Тому з нетерпінням чекаємо тісної співпраці в цьому новому для наших країн форматі в 2021 році", - зазначила Джапарова.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав Швецію і Лінде з початком головування в ОБСЄ: «З нетерпінням чекаю зустрічі з вами в Києві і обговорення спільних зусиль щодо подальшого захисту порядку європейської безпеки», - написав міністр в Twitter.
Як повідомлялося, Швеція розпочала головування в ОБСЄ 1 січня 2021 року. Серед пріоритетів своєї діяльності голова МЗС країни Анн Лінде назвала вирішення ситуації в Білорусі і на Донбасі України.
«Пріоритетними питаннями під час головування Швеції будуть затяжні конфлікти в регіоні, захист європейської системи безпеки і зосередження уваги на демократії, верховенстві закону, правах людини і гендерної рівності як частини роботи зі встановлення миру і безпеки. Тривалі конфлікти і кризи в регіоні ОБСЄ, а також ситуація, яку ми спостерігаємо в Білорусі, Україні та навколо неї, зростання напруженості навколо Нагірного Карабаху вимагають нашої спільного уваги. Це, звичайно, буде в порядку денному з початку року», - підкреслила Лінде.
За її словами, десятки тисяч демонстрантів в Білорусі виступають за дотримання своїх прав, а Швеція завжди підтримує людей, які потребують демократії.
Раніше посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг відзначав, що в 2021 році Швеція має намір активніше виконувати роль посередника разом з Німеччиною і Францією з врегулювання конфлікту в Донбасі.