UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Мюнхенської конференції застеріг Україну від повернення Донбасу, як Азербайджан - Карабах

За словами Ішингера, такий сценарій може закінчиться для України катастрофою

Якщо Україна спробує повернути окуповані Росією території Донбасу силовим шляхом як Азербайджан в Нагірному Карабаху, то це закінчиться для країни дуже погано.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив президент Мюнхенської конференції з безпеки, модератор від ОБСЄ по налагодженню мирного діалогу в Україні Вольфганг Ішингер.

За словами Ішингера, Україна може повернути території шляхом економічного і соціального відновлення країни.

"Повернення Донбасу буде залежати не від військової перемоги (яка, до речі, не думаю, що станеться), а від привабливості, від спроможності решти України, яка стане магнітом і приверне Донецьк і Луганськ до реінтеграції", - вважає він.

На думку Ішингера, Україні не варто орієнтуватися на досвід Азербайджану, який повернув контроль над втраченими територіями Нагірного Карабаху військовим шляхом, оскільки ситуація там і на Донбасі - абсолютно різні.

"Навіть не думайте про це! Вам дійсно потрібно піклуватися про те, як захистити Україну, щоб ні Росія, ні будь-хто інший не міг знову порушити ваші кордону. Але навіть не думайте про військовий конфлікт для повернення Донбасу. Тому що відмінність шалений! Там мова йде про конфлікт двох маленьких держав на Кавказі, жодне з яких не має стратегічного значення ні для Росії, ні для США, ні для іншої світової сили ", - вважає він.

Ішингер підкреслює, що якщо зараз або в найближчі роки почнеться військове протистояння між Україною та Росією, це "може призвести тільки до катастрофи", в першу чергу - для України.

"Тому я кажу: навіть не думайте про військовий шляху. Наслідки для України від цього будуть жахливими, ви серйозно постраждаєте. Можливо, Росія також серйозно постраждає, цього я не знаю, але для вас наслідки точно не будуть хорошими. Саме тому я раджу зупинитися на довгостроковій дипломатії", - додав експерт.

Тільки підписання азербайджансько-вірмено-російськоїзаяви про припинення вогню зупинило Вірменію від повного розгрому в другій нагірно-карабахській війні. Але якщо для Єревана ця угода - можливість утриматися на краю прірви, то навіщо Баку підписувати документ, коли повна перемога здавалася такою близькою? Про наслідки війни читайте в статті   Володимира Кравченка   «Ціна миру».