UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава комітету інформполітики: Санкції проти телеканалів Медведчука теж є причиною ескалації в Донбасі

Він зазначив, що з самого початку було зрозуміло, що Росія не залишить це рішення без відповіді. 

Санкції РНБО проти телеканалів Віктора Медведчука та Тараса Козака можуть бути однією з причин ескалації в Донбасі. Про це заявив голова комітету ВР з інформаційної політики Микита Потураєв, повідомляє "Укрінформ". 

"Санкції точно стали однією з тих причин, через які зараз відбувається ескалація на сході України. Усе має ціну. Коли президент України пішов на такі жорсткі дії, було зрозуміло, що відповідь з боку Росії однозначно буде. Вона прийшла у вигляді понад сотні тисяч російських військ на наших кордонах", — заявив депутат від "Слуги народу".

Потураєв впевнений, що інформаційний простір України став на багато кращим після введених санкцій. Це також можна вважати позитивним сигналом для українського журналістського середовища. 

Читайте також: Президентські переговори можуть остаточно запобігти ескалації війни – Зеленський

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника – члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

25 лютого співробітники підсанкційних телеканалів створили ТОВ «Медіахолдинг «Новини». Засновниками стали 100 осіб, статутний капітал медіаходінгу - 100 гривень. Так творці телеканалу «Перший незалежний» намагалися уникнути нових санкцій, однак він перестав мовити, не пропрацювавши й тижня. На сьогодні канал «Першого незалежного» продовжує працювати в YouTube.