UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генконсулка Польщі у Львові вибачилась за дії співгромадян: «Я не вірю, що вони поляки»

При цьому її обурили не протести, а їх форма.

Генеральна консулка Польщі у Львові Еліза Дзвонкевич засудила дії польських фермерів-протестувальників на українському кордоні та  вибачилася перед українцями за дії своїх співвітчизників.

«Я не можу більше мовчати. За любов до Батьківщини. Я не можу вдавати, що не бачу цих дій, які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні. Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників», - заявила Дзвонкевич у Facebook.

Вона додала, що раніше думала, що лише росіяни можуть поводитись ганебно під час війни, нагадавши про події Варшавського повстання 1944 року, коли радянські війська відмовили у посадці літакам союзників, які мали доставити допомогу польським повстанцям, на підконтрольній їм території

«Я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров'ю інший народ... що ми, поляки, ніколи б не зробили щось подібне. А що сьогодні роблять «польські» фермери та перевізники? Я не вірю, що вони поляки... Справжній поляк ніколи не вдарить ножа в спину своїм сусідам, які борються за свободу», - написала консулка.

Вона додала, що її заява стосується не вимог страйкарів, а форми протесту.

«Сором і ганьба. Прошу вибачення у воюючої України, вибачте», - написала Дзвонкевич.

Читайте також: Страйк на кордоні не шкодить польським товарам: експорт з України обвалився, а імпорт з Польщі навпаки

Нагадаємо, 20 лютого у Польщі фермери та представники інших спільнот  на день  повністю заблокували рух вантажного транспорту на кордоні Польщі та України на шести пунктах пропуску. У тому числі польські протестувальники у Медиці перекрили залізничну колію і висипали з контейнера кукурудзу, яку везли з України в Німеччину.

Окрім іншого на одному із банерів  учасників протесту був напис «Путін, наведи лад з Україною та Брюсселем, і з нашим керівництвом». Згодом польська поліція зняла банер, а міністр внутрішніх справ заявив, що щодо автора цього банера «вживають заходів».

Разом із тим учасники протесту заявляли журналістам, що не мають нічого проти України та вболівають за Україну у війні, але вважають питання зерна втручанням у внутрішній ринок.

Польські страйки продовжують випробовувати на міцність український імпорт, у тому числі й поставки в Україну нафтопродуктів. Як реагує паливний ринок на чергове "польське загострення" і чи витримає навантаження, якщо нинішні протести будуть масштабнішими за попередні, пишуть Артем Куюн, Наталя Курган у матеріалі «Чергова блокада: чи готовий ринок пального?».