Волонтерський намет у Харкові, який є громадською платформою для надання допомоги воїнам і вимушеним переселенцям, отримав право бути місцем для мирних зібрань.
Другий апеляційний адміністративний суд у понеділок ввечері залишив у силі рішення Харківського окружного адмінсуду, який відмовився заборонити проведення безстрокового мирного зібрання з використанням волонтерськго намету "Все для перемоги" на площі Свободи.
"Апеляційну скаргу Харківської міськради залишити без задоволення. Рішення Харківського окружного адмінсуду залишити без змін", - зачитала постанову суду головуюча колегії Зоя Подобайло, передає Інтерфакс-Україна.
Постанова набирає чинності негайно з моменту оголошення. На неї може бути подана касаційна скарга до Верховного суду України протягом 30 днів з дня складання повного тексту рішення.
Як повідомлялося, намет "Все для перемоги" було встановлено на пл. Свободи проукраїнськими активістами в середині вересня 2014 року. За задумом активістів, він повинен був стати постійно діючою загальною платформою ряду громадських ініціатив для допомоги армії та переселенцям.
8 травня 2019 року на сайті Харківської міськради була зареєстрована електронна петиція з вимогою прибрати з площі Свободи волонтерський намет.
В той же день Р. Кернес заявив про підтримку петиції і пообіцяв зробити все від нього залежне, щоб її реалізувати, якщо вона набере необхідну кількість голосів. Протягом 9 травня петиція набрала понрад 5 тис. голосів, необхідних для розгляду міською владою.
11 травня на сайті Харківської міськради було опубліковано розпорядження територіального департаменту контролю про знесення намету, оскільки, на думку чиновників, його було встановлено самовільно та з порушеннями законодавства. У документі зазначено, що якщо протягом трьох днів намет не буде демонтований добровільно, його демонтують на підставі рішення виконкому Харківської міськради.
Харківський окружний адмінсуд відмовився задовольнити позов міської ради, який просив прибрати з центру міста намет, в якому збирають допомогу українським військовим. Зробити "все можливе" для того, щоб прибрати намет, обіцяв міський голова Харкова Геннадій Кернес, і влада подала апеляцію.
У ніч на 20 травня невідомі підпалили намет волонтерів, але завдяки цілодобовій охороні вогонь вдалося загасити.