Грузія має намір купувати в України озброєння. Про це в інтерв'ю журналу «Експерт Україна» заявив віце-прем'єр-міністр і державний міністр з питань євроінтеграції уряду Грузії Георгій Барамідзе.
Грузія має намір купувати в України озброєння. Про це в інтерв'ю журналу «Експерт Україна» заявив віце-прем'єр-міністр і державний міністр з питань євроінтеграції уряду Грузії Георгій Барамідзе.«Наша співпраця, у тому числі й у військовій сфері, ґрунтується на національних інтересах наших країн. Україна має серйозний потенціал в галузі озброєння і абсолютно легітимно його постачає. Чому б і не до Грузії, з якою у неї хороші взаємини?», - сказав він.
При цьому Барамідзе відзначив, що «незважаючи на заперечення російської сторони, така торгівля з нашою країною, згідно з міжнародним правом, нічим не обмежена».
«Тому, не вдаючись у деталі, які поки знаходяться на стадії обговорення наших військових відомств, скажу, що ми маємо намір закуповувати в України озброєння, незважаючи на конкуренцію з боку інших країн-постачальників», - заявив грузинський віце-прем'єр-міністр.
Також, за його словами, «не секрет, що Москва робить все, аби перешкодити становленню грузинської армії, в тому числі і згідно з НАТОвськими стандартами». «Тому всіма можливими способами вона намагається впливати на країни, які постачали нам озброєння», - також зазначив Барамідзе.
Нагадаємо, у жовтні цього року перший віце-прем'єр Андрій Клюєв коментуючи на прохання російського журналіста інформацію про можливі плани республіки відновити постачання озброєння до Грузії, заявив, що Україна не буде постачати зброю Грузії, оскільки з «Росією у нас братерські відносини».
Раніше Генеральна прокуратура, вивчивши матеріали, надані слідчою комісією з розслідування постачань зброї до Грузії, порушила низку кримінальних справ, а також почала позапланову перевірку держкомпанії «Укроборонсервіс». Перевірка проводилася в рамках розслідування постачань у 2005 році Україною зенітних керованих ракет 9М38М1 і 3М9М3 до Грузії. У ГПУ підозрюють службових осіб «Укроборонсервісу» в незаконному укладанні контрактів купівлі-продажу зброї.
17 грудня ГПУ не змогла довести незаконність постачань зброї до Грузії