UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман зустрівся з Супрун та її заступником Лінчевським

Прем'єр запропонував Олександру Лінчевському приділяти більше уваги догляду, підтримці та лікуванню онкохворих.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман запропонував заступнику міністра охорони здоров'я Олександру Лінчевському, який є лікарем, приділяти більше уваги догляду, підтримці та лікуванню онкохворих українців. Як повідомляє прес-служба Кабміну, про це Гройсман заявив в ході зустрічі з в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та її заступником щодо скандальної ситуації навколо коментаря про лікування онкохворих за кордоном.

Глава уряду зазначив, що знає Лінчевського як лікаря, який стикається з різними ситуаціями. "Було б добре, якщо б ваші подальші кроки дали всім розуміння, хто ви є насправді, які у вас погляди, принципи і моральні якості - на конкретних діях", - додав Гройсман.

Наголошується, що Лінчевський висловив жаль з приводу того, що його слова, взяті з закритого засідання, були спотворені, хоча насправді мова йшла про захист програми допомоги онкохворим.

"Знайдіть хоспіс, онколікарню - у неробочий час, як професійний лікар, і добра людина - допоможіть і підтримайте. А тим, хто говорив про вас, я пропонував би подивитися на вас з другого боку і потім зробити висновки. Я хочу тут справедливості", - заявив прем'єр.

У понеділок, 11 червня, дисциплінарна комісія Національного агентства з питань державної служби запропонувала Гройсману закрити справу проти Лінчевського у зв'язку з його висловлюваннями про лікування онкохворих.

Раніше ЗМІ поширили заяву Олександра Лінчевського, зроблену ним у ході виступу в Рахунковій палаті під час обговорення звіту про результати аудиту ефективності коштів держбюджету, виділених МОЗ для лікування громадян України за кордоном.

Опонуючи учасникам засідання, які засумнівалися в ефективності виділення коштів на лікування онкохворих за кордоном, Лінчевський заявив: "Щодо ефективності. Щодо нерезультативності та неекономності використанні грошей. У сухому залишку – 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків!".

У Міністерстві охорони здоров'я вибачилися за висловлювання Лінчевского, підкресливши, що слова були вирвані з контексту, а зміст його заяви був змінений на протилежний.

На засіданні Рахункової палати Лінчевський наполягав, що згортати програму в жодному разі не можна, так як в Україні операції з трансплантації кісткового мозку від неродинних донорів не проводяться, і пацієнти, які їх потребують, будуть приречені на смерть.

Проти Лінчевського та керівництва МОЗ була розгорнута інформаційна атака, а лідери низки парламентських фракцій зажадали відправити у відставку його та в. о. міністра охорони здоров'я Уляну Супрун.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розпорядився розпочати дисциплінарне провадження і з'ясувати, чи вчинив заступник голови МОЗ якесь порушення.