UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман заявив про завершення підготовки змін до Конституції щодо децентралізації

Передбачається створення виконкомів на рівні областей і районів, а за органами місцевого самоврядування будуть закріплені "чіткі фінансові інструменти".

Робоча група щодо змін в Конституцію завершила підготовку змін до Конституції по децентрализації, йдеться на сайті Верховної Ради.

Проект передбачає створення виконкомів на рівні областей і районів, органами місцевого самоврядування будуть закріплені "чіткі фінансові інструменти", визначено їх повноваження.

"Базовий рівень, на який максимально все буде передано і повноваження, і кошти - це рівень заможних місцевих громад: це міста, селища, села", - зазначив Гройсман.

Крім того, у проекті передбачається ліквідація місцевих державних адміністрацій. Замість них будуть створені нові органи з контрольною та координуючою функцією, а також буде створена система, при якій збережуться противаги і буде виключена можливість порушення прав людей.

Згідно з документами, які потрапили сьогодні, 17 червня, у ЗМІ, робоча група, серед іншого, запропонувала замінити області України на регіони, , а також виключити положення про спеціальний статус міст Києва і Севастополя з Конституції.

Представити законопроект на засіданні Венеціанської комісії, за словами Гройсмана, та одержати її висновок планується вже 19 червня. Після цього документ розгляне Конституційна комісія. Її засідання можливое вже наступного тижня, відзначає Гройсман.

Конституційна комісія була створена указом президента України від 3 березня 2015 року. Персональний склад комісії був затверджений президентом 31 березня. Очолив комісію голова Верховної Ради Володимир Гройсман, який заявив, що Верховна Рада має остаточно проголосувати за частину намічених змін до Конституції до місцевих виборів, які відбудуться в жовтні.

12 червня Порошенко заявив, що проект змін в Конституцію буде внесений до кінця поточної сесії Верховної Ради, тобто до 17 липня.

Як писав у статті на DT.UA Сергій Рахманін, Верховна Рада жорстко обмежена в часі для прийняття змін до Конституції щодо децентралізації. Так, до моменту прийняття проекту майбутніх конституційних правок до завершення другої сесії ВРУ восьмого скликання документ повинен бути вивірений, належним чином оформлений, узгоджений з провідними політичними силами, а також забезпечений позитивними висновками двох інстанцій - Конституційного суду і Венеціанської комісії.