UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман визнав, що Україна знаходиться на межі дефолту

Країна вже не може самостійно розрахуватися з боргами без нових запозичень.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що підвищення цін на газ - це вимушений крок, щоб розрахуватися за борги перед МВФ. Про це він заявив в ефірі телеканалу "Інтер".

За словами прем'єра, держборг з 2005 по 2013 рік виріс на 50 мільярдів доларів.

"У нас на плечах такий серйозний борг, самостійно ми не можемо оплатити. Тому ми змушені виходити на міжнародні ринки. Цей крок ми повинні зробити для того, щоб забезпечити стабільність. Я перший "за" те, щоб знизити ціни, але невиконання цієї вимоги приведе країну на межу дефолту. А дефолт - це знецінення гривні, зростання вдвічі цін в країні в цілому. Я все зроблю, щоб: а). захистити людей від можливого подорожчання б). зробимо все, щоб не допустити будь-яких економічних потрясінь, забезпечити зниження інфляції, стабільність цін і зростання реальних доходів українських громадян ", - пояснив прем'єр.

Він також повідомив, що вже провів переговори з МВФ щодо єдиної ціни на газ.

"Я повинен вирішувати це питання. Місія МВФ приїхала. Ми працюємо, у нас конструктивні відносини. За два тижні повідомимо про результати переговорів", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, Нацбанк за місяць витратив 668 млн доларів на підтримку стабільного курсу гривні і 607,4 млн доларів сплачені на користь МВФ.

Уряд продовжив на місяць зобов'язання щодо спецпоставок газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) за регульованими цінами. Підвищення цін на газ різко збільшить навантаження на бюджет з компенсації цін. Витрати на субсидії зростуть ще на 20 млрд грн, тобто значна частина траншу за фактом відразу з'їдається. Між тим вже зараз 60,2% споживачів газу - одержувачі субсидій, а згідно з розрахунками після стрибка ціни їх частка може збільшитися до 72%.

Докладніше читайте в статті автора Ігоря Маскалевича "Ціна спецгазу: вересневі торги" в тижневику Дзеркало тижня. Україна".