UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман назвав реформу державного управління найбільш пріоритетним завданням для влади

На думку спікера, реформу держава повинна "розпочати з себе".

Саме ефективність управління, а не природні ресурси є сьогодні ключовим фактором конкурентоспроможності країн у світі, а реформа державного управління - це завдання, яке є для влади пріоритетним і потребує першочергової уваги.

Про це у своїй статті для DT.UA пише голова Верховної Ради, кандидат на пост прем'єр-міністра України Володимир Гройсман.

На його думку, реформу держава повинна "розпочати з себе".

"Я пропоную коаліції підписати Засади взаємодії коаліції і уряду, де чітко визначити механізми попереднього опрацювання, проговорення всіх принципових питань. Щоб рішення ретельно готувалися, а приймалися оперативно. Щоб відійшли в минуле взаємне поборення і популізм у коаліції. Це - питання політичної відповідальності та ефективності", - пише Гройсман.

Читайте також: АП і керівництво ВР розробили пакет документів для виходу з політичної кризи

На його думку, в уряді необхідно відновити прозорий механізм роботи над проектами, щоб питання не ставали сюрпризом не тільки для громадськості, а й для депутатів і членів Кабміну.

"Тоді і в суспільства буде можливість обговорити проект рішення, запропонувати корективи і співпрацювати в його реалізації у режимі реального часу", - наголосив спікер.

Він нагадує, що з травня набирає чинності новий закон про державну службу.

"Він повинен стати ефективним інструментом перетворення пострадянської бюрократичної машини на сучасну сервісну службу держави: зручну для громадян, і таку, що забезпечує гідні умови і захист службовцям, які там працюють. Неможливо проводити результативні зміни, якщо інструмент політики генерує не рішення, а виклики", - йдеться у статті.

"Те саме стосується децентралізації - реального передання на рівень громад як повноважень, так і ресурсів для їх реалізації. Мають бути завершені податкова і бюджетна реформи, які забезпечать цей процес на рівні законодавства і його імплементації. Людина має вирішувати всі питання з державою та органами місцевого самоврядування максимально швидко, прозоро і зручно. Перші результати децентралізації вже настав час поглибити, а успішний досвід передових громад - поширити на всю країну", - наголосив голова ВР.

Нагадаємо, за даними джерел DT.UA, готується ґрунт для затвердження Юрія Луценка – генпрокурором, Володимира Гройсмана – прем'єр-міністром, Андрія Парубія – спікером ВР.

Читайте повну статтю Володимира Гройсмана "Вийти з кризи і розкрити прихований потенціал країни" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".