UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман хоче, щоб євродепутати допомогли реформувати Раду

Спікер виступає за продовження мандату місії Європарламенту.

Гройсман розповів про перспективи реформи Верхвоної Ради

Гройсман розповів про перспективи реформи Верхвоної Ради

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман ініціює продовження місії Європейського парламенту в Україні з оцінкипотреб реформування ВРУ, повідомила прес-служба українського парламенту у вівторок, 1 березня.

Завдання оціночної місії на чолі з Петом Коксом полягає в наданні допомоги по реалізації представленого в Брюсселі плану дій та "дорожньої карти" щодо внутрішньої реформи Верховної Ради.

"Я вважаю, що команда Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом може бути ефективним механізмом впровадження, тому що важливо не просто написати план реформ, а треба його впровадити", – сказав Гройсман журналістам у Брюсселі у вівторок.

За словами українського спікера, Місія вже виконала свою першу функцію з вивчення потреб Верховної Ради та розробки плану її реформування, тепер євродепутати можуть посприяти практичної реалізації плану перетворень.

"Я думаю, що буде знайдено правильне рішення щодо продовження цієї роботи", – висловив надію Гройсман.

Читайте також: У Могеріні нагадали Україні про реформи, обумовлені угодою про асоціацію з ЄС

1 березня депутати Верховної Ради та Європарламенту схвалили рекомендації доповіді оціночної місії Європарламенту, в якый міститься "дорожня карта" реформування і трансформації українського парламенту

29 лютого було укладено угоду між секретаріатом Європарламенту й апаратом Верховної Ради, яка передбачає співпрацю України та ЄС, реформування законодавчого процесу та реалізації угоди про асоціацію.

Раніше Гройсман анонсував зміни в роботі Ради оскільки структура українського парламентаризму, за його словами, "не відповідає ні вимогам часу, ні вимогам сучасності, ні принципам європейського парламентаризму".