UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман домовився з заступником генсеку НАТО щодо надання Україні конкретної допомоги у реформах

Заступник генсеку НАТО Александер Вершбоу пообіцяв Володимиру Гройсману, що пакет допомоги Україні буде представлено в ході запланованого на липень Варшавського саміту.

Новий глава українського уряду Володимир Гройсман домовився із заступником Генерального секретаря НАТО Александером Вершбоу про розробку комплексного пакету допомоги для України, спрямованого на якнайшвидшу реалізацію в країні реформ у сфері безпеки і оборони.

Відповідна домовленість була досягнута між українським прем'єром та представником Північноатлантичного Альянсу на діловій зустрічі 15 квітня. Як повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів України, пакет буде запропоновано в ході Варшавського саміту НАТО, запланованого на липень цього року.

Вершбоу також привітав Гройсмана з призначенням на посаду прем'єр-міністра України і високо оцінив створення у новому Кабміні посади віце-прем'єра з європейської та євроатлантичної інтеграції.

"Ми розглядаємо новий уряд як можливість надати новий імпульс реформам", - зазначив він, наголосивши на необхідності розширення боротьби з корупцією і реформування оборонного комплексу України відповідно до стандартів НАТО. Сторони також домовилися відновити роботу Комісії міжвідомчої координації з питань співробітництва України з Альянсом.

Читайте також: В Міноборони Польщі закликали НАТО говорити із Росією з позиції сили

Як повідомлялося раніше, МЗС України розраховують отримати від НАТО на Варшавському саміті конкретну порядку денного для України до 2020 року. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у зв'язку з цим заявив, що очікує від Варшавського саміту не тільки політичних заяв, а й конкретного результату.

Раніше заступник НАТО заявив, що керівництво Північноатлантичного Альянсу може серйозно розглянути питання прийняття у свої лави України в разі проведення нею всього комплексу відповідних військових і відомчих реформ. У той же час в альянсі підкреслюють, що зараз Україна дуже далека від членства в організації і не робить якихось серйозних кроків для вступу в НАТО.

Детальніше про проблеми реформ у Міністерстві оборони читайте в статті Володимира Кравченка "Україна - НАТО: стара книга в новій обкладинці" в тижневику "Дзеркало Тижня. Україна"