UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гройсман бачить у відставці Абромавичуса початок "серйозної політичної кризи"

Для виходу з кризи необхідно оновити коаліційну угоду і уряд, вважає спікер парламенту.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман назвав можливу відставку міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса початком "серйозної політичної кризи".

"Що стосується відставки (Абромавичуса – ред.), очевидно всім, що ми входимо в серйозну політичну кризу", – заявив Гройсман.

На думку спікера парламенту, "цю кризу мають вирішити представники політичних партій разом з президентом країни для того, щоб стабілізувати ситуацію, щоб дати людям абсолютно чітку перспективу, як ми будемо жити завтра і післязавтра".

В якості вирішення проблеми Гройсман пропонує оновити коаліційну угоду як чіткий план дій, а не формальний документ", а також оновити уряд.

"В уряді повинні бути люди, які в змозі вирішити ті завдання, які стоять перед країною", - підкреслив спікер.

Разом з тим, коаліційна угода має дати відповідь на те, як буде розвиватися бізнес в країні, який розмір заробітної плати буде у людей, яким буде курс національної валюти.

"Як голова Верховної Ради підкреслюю: я буду проводити консультації з усіма політичними силами для того, щоб знайти правильний план виходу з цієї ситуації, в якій ми сьогодні знаходимося", - підсумував Гройсман.

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавичус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували на відставку очільника МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.

Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що глава МЕРТ має продовжити роботу на своїй посаді.