Систему роботи Верховної Ради України буде змінено, заявив спікер парламенту Володимир Гройсман.
"Саме в Брюсселі (в ході української тижня в європейському парламенті – ред.)... будуть презентовані рішення, які дозволять нам ввести змішані тижні – пленарно-комітетські, їх буде більше, і ці рішення будуть запропоновані українському парламенту", – заявив він ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV увечері 22 лютого.
При цьому Гройсман зазначив, що систему українського парламентаризму потрібно змінити, оскільки на даний момент вона "не відповідає ні вимогам часу, ні вимогам сучасності, ні принципам європейського парламентаризму".
Варто відзначити, що зараз в Україні спостерігається політична криза. Раніше Рада не змогла ухвалити резолюцію недовіри уряду. Вперше в історії України президент не зміг провести через ВР відставку прем'єра, ініційовану ним. Зазначимо, що для відставки уряду не вистачило 32 голоси. Голосів не дорахувалися через те, що президентський БПП проголосував не в повному складі (не віддав 39 голосів), а також "Опозиційний блок" не дав 35 голосів.
19 лютого парламентська коаліція де-факто розпалася, оскільки Гройсман оголосив про вихід "Самопомочі". 17 лютого з коаліції вийшла фракція "Батьківщина".
За Конституцією президент має право розпустити Верховну Раду, якщо в ній протягом 30 днів не буде формальної коаліції. 16 лютого президент України Петро Порошенко заявив про те, що скористається своїм правом на розпуск Ради тільки в крайньому випадку.