Народні депутати підтримали законопроект (№10180) "Про внесення змін у закон щодо протимінної діяльності в Україні", "за" проголосували 234 парламентарії. Прийнятий закон дозволить не зараховувати до держбюджету гроші, які надають донори на заходи у сфері протимінної діяльності, як це було раніше.
Фінансові ресурси, які надаються операторам протимінної діяльності, будуть використовувати за напрямами, погодженими з уповноваженим оперативним органом протимінних операцій. Закон набуде чинності наступного дня після публікації.
Нагадаємо, що 6 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла закон про протимінну діяльність, 22 січня його підписав президент Петро Порошенко. Документ передбачає створення в Україні національного органу з питань протимінної діяльності та центру протимінних операцій, які координуватимуть проведення відповідних заходів.
У посольствах США і Британії заявили, що Рада повинна прийняти поправку, яка дозволить пряме донорське фінансування операторів протимінної діяльності в Україні, інакше є ризик залишитися без цих коштів. Іноземні донори не хочуть втратити контроль над виділеними коштами у зв'язку з тим, що вони не йдуть безпосередньо до операторів.
Згідно зі звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
Багато хто з експертів каже, що, виходячи з міжнародного досвіду, один рік війни рівнозначний 10 рокам роботи з розмінування "забруднених" територій. Докладніше про проблему читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".