UA / RU
Підтримати ZN.ua

Громадські організації оголосили перерву в акціях під Радою

"Рух нових сил" прийняв рішення залишатися в наметовому таборі.

Громадські організації, що входять до оргкомітету акції "Велика політична реформа" призупиняють свою участь у вуличних акціях в урядовому кварталі до наступної сесії Верховної Ради.

Партія Міхеїла Саакашвілі "Рух нових сил", у свою чергу, прийняла рішення залишатися з учасниками акції в наметовому містечку та продовжувати участь у мирній акції протесту.

"Громадський рух "ЧЕСНО", "Реанімаційний пакет реформ", "Автомайдан", "Антикорупційний штаб" і "Центр протидії корупції" оголошують про припинення вуличної акції "Велика політична реформа" до наступної сесії", - сказано в заяві оргкомітету акції, оприлюдненому на офіційній сторінці "ЧЕСНО" у Facebook ввечері у четвер, 19 жовтня.

Організатори акції констатували досягнення прогресу в реалізації тільки однієї з вимог – скасування депутатської недоторканності.

"Законопроекти щодо недоторканності відправлені до Конституційного суду. Через місяць, максимум два, закон повинен повернутися до парламенту і на наступній сесії бути схваленим", - наголосили в оргкомітеті.

Оргкомітет висловив готовність продовжувати домагатися результативного розгляду депутатами реформи законодавства про вибори до Верховної Ради.

"Нам вдалося змусити парламент вперше за три роки взятися за їх розгляд. Маємо добиватися результатів через два тижні. Ми вимагаємо прийняття нового виборчого закону на поточній парламентської сесії", - сказано в заяві.

Організатори акції також закликали президента Петра Порошенко "невідкладно подати законопроект про створення антикорупційного суду згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії на основі законопроекту №6011".

"Ми продовжуватимемо боротися за наші вимоги власними методами", - підсумували в оргкомітеті акції.

Нагадаємо, вранці 17 жовтня у Києві біля будівлі парламенту почалася акція "Велика політична реформа". Організаторами акції є дев'ять політичних сил ("Демальянс", "Самопоміч", "Громадянська позиція", "Свобода", "Національний корпус", "Європейська партія", "Альтернатива", "Рух нових сил", Рух "Хвиля") і шість громадських організацій ("Автомайдан", "Антикорупційний штаб", Рух "Чесно", "Ініціатива реальних дій", "Центр протидії корупції" "Реанімаційний пакет реформ"). Крім того, акцію підтримали "Батьківщина" і партія "5.10".

Серед основних вимог: пропорційна система виборів у Раду за відкритими списками, скасування депутатської недоторканності та створення антикорупційного суду.

19 жовтня Верховна Рада направила до Конституційного суду для отримання висновку про відповідність Основному закону два законопроекти про зняття депутатської недоторканності, а також провалила голосування за три законопроекту про реформу виборчого законодавства, що передбачають перехід на пропорційну систему з відкритими списками.