UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гриценко розкрив правду про "розпродаж землі в Кончі-Заспі"

Насправді військову частину розформували ще у 2004 році.

Військову частину Повітряних Сил, що базувалася поблизу Кончи-Заспи, у розформуванні якої деякі ЗМІ звинуватили тодішнього міністра оборони Анатолія Гриценка, була розформована до початку його роботи на посту міністра. Про це лідер "Громадянської позиції" заявив на своїй сторінці у Facebook.

"Договір на спільну забудову з приватною компанією на цій території було укладено ДО мого призначення міністром, ще у 2004 році. Тобто, не я був ініціатором там будівництва і не я укладав договори", - зазначив Гриценко, додавши, що згодом вирішувати питання довелось саме йому.

"Коли у 2005-му в Міноборони прийшла наша команда, родини військових, які ще продовжували тимчасово і в непридатних умовах проживати на території кинутої військової частини, блокували дорогу, протестували, писали гнівні листи президенту Юшенку, прем'єр-міністру Тимошенко, а ті, у свою чергу, письмово вимагали від мене, міністра оборони, знайти якесь рішення, щоб заспокоїти і розселити родини військових", - додав він.

Тоді приватну компанію, яка вела забудову на території вже колишньої військової частини, змусили переукласти договір, і саме під новим екземпляром стоїть підпис Гриценка, та надати військовим житло у Києві (а не у Василькові чи Кагарлику), а це 76 квартир.

"П'яте - питання "землі", тим більше її "продажу", про що поширюються проплачені фейки, то взагалі компетенція місцевої влади, тобто за межами повноважень Міноборони, юристи це добре знають", - резюмував колишній міністр.

Гриценко зазначив, що перекручення інформації є частиною масштабної інформаційної кампанії із дискредитації його як потенційного конкурента на президентських виборах, а поширені фейки не мають під собою реальних аргументів

Зазначимо, що Анатолій Гриценко очолював Міністерство оборони України з 4 лютого 2005 до 18 грудня 2007.

Раніше в ЗМІ почали ширити інформацію про схематичні проекції щодо відчуження землі на 26-му км Київського шосе у Конча-Заспі за заниженою вартістю. Щоправда згодом повний матеріал "розслідування" зник із інтернету.