UA / RU
Підтримати ZN.ua

Грановський оформив документи для репатріації до Ізраїлю – ЗМІ

Ізраїльське посольство видало Грановському візу для алії ще в серпні.

Депутат Верховної Ради восьмого скликання й один з близьких соратників п'ятого президента України Петра Порошенка Олександр Грановський оформив імміграційну візу для репатріації до Ізраїлю, повідомляє KyivPost із посиланням на власні джерела.

За даними видання, візу для алії (повернення на історичну батьківщину) ізраїльське посольство надало Грановському ще 18 серпня. Цей документ дає право ексдепутату автоматично отримати громадянство Ізраїлю після прибуття до цієї країни. Автори матеріалу відзначили, що Ізраїль в абсолютній більшості випадків не видає своїх громадян третім країнам у рамках процедури екстрадиції.

Грановський не став підтверджувати або спростовувати цю інформацію.

"Я не порушував українське законодавство", - пояснив він журналістам, заявивши, що не збирається коментувати питання, пов'язані з оформленням громадянства.

Сканкопію імміграційної візи Грановського його колишній соратник по фракції "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко оприлюднив на своїй сторінці в Telegram.

За словами ексдепутата, віза дійсна до 20 лютого.

"Є офіційне подтверждление - через місяць після поразки на виборах до Ради (а Грановський програв харківський округ "слузі народу" Куницькому) він отримав в ізраїльському посольстві документ - вклейку в український паспорт, яку по прильоту в Ізраїль може обміняти (або вже обміняв) на паспорт Держави Ізраїль. З високою ймовірністю, Грановський стане (або вже став) громадянином Ізраїлю, і Україна його більше не побачить. Значить, Грановський буде недосяжний для українського правосуддя у безлічі кримінальних проваджень", - написав Лещенко.

Колишній член парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Олександр Грановський балотувався до Верховної Ради дев'ятого скликання як самовисуванець в окрузі № 169 у Харкові. Він програв вибори "слузі народу" Олександру Куницькому, який на момент виборчої кампанії був громадянином Ізраїлю. На цій підставі його кілька разів знімали з виборів, але він зміг відновитися через суд.

За Куницького проголосували майже 48% (34 908 виборців), за Грановського – менше 16% (11 577 осіб).