За його словами, він отримав лист з відмовою від заступника генпрокурора Рената Кузьміна щодо клопотання з проханням звільнити з-під варти Юрія Луценка і екс-міністра природного середовища Георгія Філіпчука.
Про це повідомляє прес-служба «Народної самооборони».
«Це не викликає ніякого сильного подиву. Близько 100 депутатів підписалися під клопотанням взяти на поруки наших товаришів, але чомусь Генеральна прокуратура вважає, що ми не можемо забезпечити їхню участь у слідчих діях (хоча слідчі дії вже давно завершено) і не можемо також забезпечити їхню явку до суду», - заявив Гримчак.
Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що перебуваючи на волі, Луценко і Філіпчук не будуть виконувати процесуальних рішень і можуть ухилятися від слідства та суду, а поручительство народних депутатів не забезпечить їхньої належної поведінки.
У листі ГПУ відзначається, що «у даний час підстави для зміни запобіжного заходу Філіпчуку і Луценку відсутні, у зв'язку з чим слідчим у справах на ваше клопотання винесено відповідні постанови про відмову в їх задоволенні».
Нагадаємо, 16 лютого близько ста представників у Верховній Раді від «НУ-НС», БЮТ, а так само позафракційні, поставили свої підписи під клопотанням до Генеральної прокуратури про звільнення з-під варти екс-чиновників уряду Тимошенко.
11 лютого Генеральний прокурор України Віктор Пшонка пообіцяв народним депутатам Юрію Гримчаку, Андрію Павловському, Сергію Подгорному та Олегу Тищенку розглянути питання про доцільність подальшого утримання під вартою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього першого заступника голови НАК „Нафтогаз України“ Ігоря Діденка, екс - керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка, колишнього міністра охорони навколишнього природного середовища Георгія Філіпчука і колишнього першого заступника міністра юстиції Євгенія Корнійчука.
10 лютого депутати фракцій БЮТ-Батьківщина і "Наша Україна - Народна самооборона" вирушили до Генеральної прокуратури України з проханням видати на поруки затриманих опозиційних політиків.
Також до суду направлено для розгляду по суті кримінальні справи щодо чотирьох чиновників уряду Юлії Тимошенко.
Луценко був затриманий 26 грудня 2010 року. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.
29 грудня 2010 екс-міністру пред'явлено звинувачення за епізодом у справі про отруєння третього президента України Віктора Ющенка. Як повідомив його адвокат, зі справи про отруєння екс-президента виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу і Луценку пред'явлено звинувачення за статтею 364 частини 3 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
Печерський районний суд Києва в середу, 16 лютого, продовжив екс-міністру внутрішніх справ України Луценку термін утримання під вартою ще на два місяці - до 26 квітня.