UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ завершила розслідування стосовно екс-міністра юстиції Лавриновича

Захист Лавриновича вивчає матеріали кримінального провадження.

Голова Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк повідомив про завершення досудового слідства у кримінальному провадженні щодо колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича, якого підозрюють у захопленні державної влади під час конституційного перевороту 2010 року.

"Лавриновичу та його захисту дали можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження. Питання вручення обвинувального акта вирішується після ознайомлення з матеріалами справи", - розповів Горбатюк у коментарі "Радіо Свобода" у вівторок, 12 грудня.

6 вересня генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що екс-президенту України Вікторові Януковичу і екс-міністру юстиції Олександрові Лавриновичу вручили повідомлення про підозру у захопленні державної влади. Колишній міністр назвав цю справу політичною.

15 вересня Печерський суд Києва заарештував Лавриновича на 60 діб без права внесення застави. Через 12 днів Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, й екс-міністра звільнили з-під варти.

Департамент спецрозслідувань ГПУ розслідує справу конституційного перевороту 2010 року, який призвів до захоплення державної влади шляхом розширення неконституційним способом повноважень президента за рахунок звуження повноважень парламенту і уряду.

Після перемоги Януковича на президентських виборах в 2010 році 252 народних депутати, переважно з фракції Партії регіонів, направили в Конституційний суд подання з питання про конституційність політреформи 2004 року. 30 вересня 2010 року КСУ прийняв рішення про те, що закон № 2222 про внесення змін до Конституції був прийнятий з порушенням процедури. При цьому КСУ не повертав дії Конституції 1996 року.

Проте вже на наступний день після рішення КСУ в Україні з'явилась "нова" Конституція. 1 жовтня 2010 року її текст був опублікований в спецвипуску бюлетеня Міністерства юстиції "Офіційний вісник України". Хоча згідно ст. 139 закону "Про Регламент Верховної Ради України" офіційною вважається публікація нових законів в інших виданнях - газеті "Голос України" та у "Відомостях Верховної Ради України".

Детальніше про заміну тексту Конституції виданням, підконтрольним на той момент Олександру Лавриновичу, читайте в матеріалі "Конституційна афера" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".