UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ не викликала Кучму на допит у справах, відкритих після його заяв у Мінську – ЗМІ

Три кримінальних провадження відкрито за статтями "держзрада", "перешкоджання діяльності ЗСУ" і "публічні заклики до вчинення теракту".

Генеральна прокуратура України розслідує три кримінальні справи, відкриті за заявами колишнього президента України, голови української делегації у Тристоронній контактній групі по Донбасу Леоніда Кучми. Але самого Кучму на допит не викликала, повідомили "УНН" у відділі зв'язків із громадськістю і ЗМІ.

На засіданні в Мінську 5 червня Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО і припинити практику ведення вогню у відповідь українськими військовослужбовцями по позиціях окупаційних військ. Згодом сам голова української делегації пояснив свої заяви.

"На підставі заяв керівника української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації у Донецькій і Луганській областях Л. Кучми 5.06.2019 р. у м. Мінськ (Республіка Білорусь), оприлюднених у ЗМІ, Генеральною прокуратурою України 7.06.2019 внесено відомості до ЄРДР... Л. Кучма не викликався до Генеральної прокуратури України для допиту щодо оприлюднених ним заяв", - йдеться у повідомленні.

Кримінальні провадження відкрито за п. 1 статті 111 (державна зрада), ч. 1 статті 14 (готування до злочину), ч. 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань), ч. 1 статті 14 год. 2 статті 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту з використанням ЗМІ) КК України.

Проведення досудового розслідування доручено Головному слідчому управлінню Служби безпеки України, процесуальне керівництво забезпечується ГПУ.

Як повідомлялося, 5 червня у Мінську Леонід Кучма запропонував зняти економічну блокаду з окремих районів Донецької і Луганської областей, яка діє упродовж двох років; і припинити практику ведення вогню у відповідь українськими військовослужбовцями по позиціях окупаційних військ.

Його заява викликала серйозний резонанс. Слова Кучми як запрошення до капітуляції розцінили колишній начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович та інші.

Наступного дня Кучма пояснив свої слова: виявилося, він пропонував заборонити вогонь у відповідь обом сторонам, а умовою скасування економічної блокади є повернення підприємств в ОРДЛО їх законним власникам.