UA / RU
Підтримати ZN.ua

ГПУ і СБУ зірвали спільну операцію НАБУ і ФБР – Ситник

У директора НАБУ був неприємний розмова з американськими колегами після резонансних затримань та обшуків співробітників Бюро.

Спецоперація з виявлення корупції в Державній міграційній службі, як і резонансна "бурштинова справа", проводилася Національним антикорупційним бюро України спільно з Федеральним бюро розслідувань США, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

"Мені здається трохи дивною позиція Генеральної прокуратури, коли операція у "янтарній справі" називається "ідеальною", і така ж операція з використанням тих же ресурсів, тих же самих способів, методів свідомо зривається. Крім того, й одна, й друга операції проводилися спільно з ФБР США", - заявив Ситник на брифінгу в Києві в п'ятницю, 1 грудня.

За словами директора НАБУ, після грубого втручання СБУ і Генпрокуратури в спецоперацію у нього відбулася неприємна розмова з американськими колегами.

Ситник також висловив подив у зв'язку з позицією президента України Петра Порошенка, який назвав ситуацію боротьбою між відомствами.

"Застосовується термінологія "пір'я летить", "міжвідомча війна"... Ніякої міжвідомчої війни немає. Є амбіції конкретних керівників окремих органів– зробити все, щоб зупинити те, що сталося зараз", - підкреслив директор НАБУ.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової. У відомстві уточнили, що син колишнього депутата від "Партії регіонів" Юрія Боярського пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Як повідомляло DT.UA, НАБУ більше півроку документувало діяльність Пімахової, яка перебувала в оперативній розробці того ж підрозділу детективів, що вів слідство стосовно народного депутата Борислава Розенблата – фігуранта резонансної "бурштинової справи".

Пізніше в НАБУ заявили про те, що Генеральна прокуратура і Служба безпеки незаконно втрутилися та зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі.

У свою чергу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що вважає звинувачення на адресу детектива НАБУ цілком обгрунтованим.

Пізніше НАБУ опублікувало фрагменти розсекречених аудіо- і відеоматеріалів, отриманих під час проведення негласних слідчих дій у рамках спецоперації, які доводять, що чиновниця ДМС дійсно могла бути причетною до корупційних схем.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.