UA / RU
Підтримати ZN.ua

Горбатюк: На мене тиснуть для встановлення контролю над економічними провадженнями

Прокурор розповів, як у нього відбирали практично розслідувані справи щодо Клименка, Злочевського та "вишок Бойка".

Керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк вважає, що метою тиску на нього є встановлення контролю над економічними провадженнями.

Про це він заявив в інтерв'ю ZN.UA.

"Можна припустити, що іншою метою є встановлення контролю над економічними провадженнями. Саме через них я час від часу відчуваю тиск, щодо мене розслідуються якісь справи, чи мені кудись там на роботу пропонують перейти. Все це пов'язано виключно з економічними провадженнями, з якимись розпорядженнями стосовно цих проваджень", - зазначив він.

"Коли Луценко прийшов на посаду генерального прокурора, я одразу ж вручив йому пакет документів про тиск на мене з боку попереднього керівництва і перепони в розслідуванні справи Клименка. Там було зазначено, що, попри тиск попереднього керівництва, ми повідомили про 10 підозр, ще 6 підозр перебувають у прокурорів, і ми готові далі розслідувати справу. Але, замість реагування або допомоги в розслідуванні, до нас прийшла постанова про передачу цієї справи у підслідність військової прокуратури", - розповів Горбатюк.

За його словами, підставою для передачі став протокол наради, на якому нібито, у його присутності, це рішення прийняли у зв'язку з "неефективністю розслідування".

"Але я був на тій нараді, і на ній нічого такого не обговорювали, справу Клименка там взагалі не розглядали. Я оскаржив той протокол через внесені до нього неправдиві відомості і попросив скасувати незаконну постанову, але це нічого не змінило. Я навіть відповіді не отримав. Зауважу: вилучаються практично розслідувані справи. Очевидно, це робиться для того, щоб потім хвалитися результатами за рахунок тяжкої праці попередніх слідчих", - зазначив прокурор.

"Аналогічно, у червні нам передали справу щодо Злочевського, а через місяць - забрали. Те ж саме щодо "вишок Бойка": у червні передали, а в жовтні приходить постанова, в якій ідеться про неефективне розслідування та передачу справи, наскільки розумію, Головній військовій прокуратурі. Але цієї справи, наскільки розумію, ніхто не вивчав, а отже й не бачив, що ми істотно просунулися. Хоча, можливо, саме це стало причиною передачі", - вважає Горбатюк.

Читайте також: Горбатюк заявив про тиск керівництва під час кадрової реорганізації в ГПУ

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що забрав "справу Януковича" у Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ, тому що не згоден з позицією його керівника Сергія Горбатюка щодо того, що процес по даній справі повинен бути виключно очним.

Нагадаємо, що в структурі Генеральної прокуратури України створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Як повідомила прес-служба ГПУ, першим завданням нової структурної одиниці прокуратури стане завершення досудового розслідування та передача до суду "Великого кримінальної справи" щодо українського екс-президента-утікача Віктора Януковича і його найближчого оточення.

Вказується, що глава Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, який вів справу Януковича раніше, збереже свою посаду. За його департаментом, що складається з 56 співробітників, залишається розслідування та передача до суду справ про злочини на Майдані.

Раніше Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини у складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича.

Читайте повне інтерв'ю з Сергієм Горбатюком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".