Головним винуватцем гострої кризи в Конституційному суді України є діючий голова суду Станіслав Шевчук. Якщо більшість суддів, заради збереження авторитету суду і його нормального функціонування, порадять пану Шевчуку залишити посаду, можливо, він прислухається.
Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив суддя КСУ Ігор Сліденко. На його погляд, дії пана Шевчука містять різні порушення закону, а в такому, як неправомірний вплив на суддів, вбачаються ознаки діяння, передбаченого Кримінальним кодексом.
"З вини пана Шевчука відбувалися серйозні, системні порушення в роботі Конституційного суду. Останнім часом така практика набула загрозливого характеру. Ми реагували на ці порушення, в тому числі звертаючись особисто до голови суду. Жодної реакції з його боку не було, - сказав суддя. - 1 березня ми втрьох ініціювали проведення зборів суддів Конституційного суду, на яких пропонували розглянути вчинки пана Шевчука, що, на наш погляд, суперечили засадам діяльності КСУ й порушували права суддів. Нашу законну вимогу голова проігнорував. Відтак ми були змушені звернутися до колег. Адже ситуація надзвичайно серйозна: Україні загрожує фактична втрата Конституційного суду як незалежної правової інституції".
Детальніше про скандал в КСУ читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Суддя КСУ Ігор СЛІДЕНКО: "Для президентів Конституційний суд перетворився на дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".