UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голови МЗС "Нормандської четвірки" не домовилися про вибори в ОРДЛО

Головним пріоритетом для української сторони є безпека, підкреслив Клімкін.

Міністри закордонних справ України, ФРН, Франції та РФ не узгодили час та умови проведення виборів у окремих районах Донецької та Луганської областей.

Про це очільник українського МЗС Павло Клімкін повідомив у п'ятницю, 4 березня, передає "УНІАН".

За словами дипломата, ключовим завданням для української сторони є безпека в Донбасі.

"Тут наш головний акцент полягав у необхідності забезпечити безпеку та здійснити такі виборчі модальності, які б відповідали українському законодавству та стандартам ОБСЄ", – підкреслив Клімкін.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров звинуватив українську сторону в блокуванні питання виборів на переговорах.

"Ми були готові підтримати рішення про проведення виборів у першій половині 2016 року, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в результаті консенсусу не вийшло", – сказав очільник російського МЗС.

Французький міністр закордонних справ Жан-Марк Еро повідомив, що сторони обговорювали терміни проведення виборів в ОРДЛО.

"Ми висловили бажання, щоб ці вибори пройшли до кінця першого півріччя 2016 року", – зазначив дипломат.

У свою чергу, Клімкін повідомив, що ніякого рішення з цього питання прийнято не було.

"Не звертайте уваги на різні інтерпретації. Ніяких висновків не погодили. Наша позиція - спочатку безпека", - написав він на своїй сторінці у Twitter.


У ніч з 3 на 4 березня в Парижі відбулися переговори голів МЗС "Нормандської четвірки".

У переговорах брали участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер, його французький колега Жан-Марк Еро й очільник зовнішньополітичного відомства РФ Сергій Лавров.

До порядку денного зустрічі глав МЗС країн "Нормандської четвірки" були включені обговорення питань безпеки та проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей. Крім того, міністри обговорили обмін полоненими, у тому числі, звільнення заручників, що утримуються бойовиками та Росією в ОРДЛО, окупованому Криму й на території РФ.

Попередня зустріч міністрів у нормандському форматі відбулася 13 лютого.