Голові Конституційного суду України Станіславу Шевчуку виразили недовіру. За даними ZN.UA, за таке рішення проголосували більшість суддів.
Вранці на засіданні Палати КС у вівторок, 14 травня, Станіслав Шевчук виступив проти розгляду висновку комісії з питань регламенту та етики щодо можливих порушень з боку голови суду. Замість цього він запропонував розглянути питання щодо конституційності закону "Про очищення влади". Цю пропозицію не підтримала більшість суддів, після чого Шевчук покинув засідання, а комісія перейшла до розгляду без його участі можливих порушень ним законодавства та суддівської етики.
Згідно з поданим раніше висновком, комісія прийшла до висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука Станіслава Володимировича з посади судді Конституційного суду "у зв'язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим і системним нехтуванням своїми обов'язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду України і виявила його невідповідність займаній посаді".
"Допущені суддею і Головою Конституційного суду України Шевчуком С. В. порушення Конституції і законів України, а саме видання незаконних розпоряджень, політизації діяльності Конституційного суду України і його голови, ігнорування прав суддів, порушення конституційних гарантій", - говорилося в звіті.
Станіслав Шевчук прийняв присягу судді Конституційного Суду 13 березня 2014 року. 21 лютого 2018 року він був обраний Головою Конституційного Суду України.
З початку 2019 року Станіслав Шевчук потрапив відразу в кілька скандальних історій. Зокрема, саме йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Крім того, відразу кілька суддів звинуватили Шевчука в системних порушеннях законодавства і дисципліни, що призвели до інституційної кризи Суду. Лист із закликом піти з посади Голови судді адресували своїм колегам по КСУ.
Детальніше про скандал в КСУ читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Суддя КСУ Ігор СЛІДЕНКО: "Для президентів Конституційний суд перетворився на дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".