UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Китаю прибув до Вашингтона з державним візитом

Голова КНР Ху Цзіньтао прибув до Вашингтона з державним візитом, який триватиме чотири дні. Експерти вже заявили, що це найважливіша поїздка китайських лідерів за минулі 30 років.

Візит китайського лідера відбувається на тлі двох основних зовнішньополітичних напрямків: зростання напруги між економіками Китаю й США, включно із заявами керівництва азіатської країни про закінчення ери долара й зміцнення на валютних ринках юаня, й стрімкого злету Китаю в сферах економіки, оборони й дипломатичного впливу.

Крім того, напруги у відносини двох держав додають розбіжності щодо статусу Тайваню й рівня дотримання Китаєм прав людини. Спостерігачі очікують, що всі ці теми буде порушено в ході перемов.

Відомо, що на порядку денному також стоїть обговорення ситуації на Корейському півострові та ядерна програма КНДР.

Перед приїздом Ху Цзіньтао до Вашингтона відбулися акції протесту, учасники яких висловили своє обурення політикою Китаю в Тибеті.

Як було повідомлено, візит голови КНР почнеться з приватного обіду глав держав у Білому домі. Крім Вашингтона, Ху Цзіньтао має намір відвідати Чикаго, де заплановано підписання цілої серії торговельних й інвестиційних угод.

Представник міністерства закордонних справ Китаю Хон Лей назвав поїздку китайського лідера до Сполучених Штатів дуже важливою.

«Ми сподіваємося, що цей візит зміцнить зв'язки між Китаєм і США, спрямовані на співпрацю, визначить нові напрямки двосторонніх взаємин і виведе нашу взаємодію на новий рівень», - заявив він.

Швидше за все, це останній офіційний візит китайського лідера до США до 2013 року, коли в Китаї має завершитися зміна влади.

За словами глави американського держдепартаменту Хілларі Клінтон, США й Китай перебувають на «найважливішому роздоріжжі, коли від нашого вибору залежить траєкторія наших взаємин».

Обидві сторони визнають наявність глибоких розбіжностей з цілої низки питань: зокрема, щодо курсу юаня, значного дисбалансу в торгівлі, ситуації з правами людини й продажу Сполученими Штатами зброї Тайваню, який Пекін уважає своєю бунтівною провінцією.

США, в свою чергу, стурбовані військовою потужністю Китаю, що зростає.

Тиждень тому Пекін провів перші випробування винищувача-невидимки власного виробництва, технологіями створення якого до цього часу володіли лише Сполучені Штати.

За матеріалами Би-Би-Си