UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова ПАРЄ хоче допомогти діалогу української влади та опозиції

На думку нового голови ПАРЄ, Україна є членом європейської сім'ї, а тому обов'язок асамблеї - допомогти українцям вийти з цієї кризи, причому не вдаючись у деталі внутрішньої політики і того шляху, яким країна захоче піти.

Парламентська асамблея Ради Європи повинна допомогти Україні вийти з кризи, не втручаючись у справи країни, заявила Анн Брассер, яка отримала на початку цього тижня на посаду голови ПАРЄ.

"Ми повинні допомогти українцям вийти з цієї кризи, причому не вдаючись у деталі їхньої внутрішньої політики і того шляху, яким вони захочуть піти. Ми не можемо порушувати суверенітет України", - сказала Брассер в інтерв'ю "Голос Америки".

У четвер на зимовій сесії ПАРЄ у Страсбурзі відбудуться термінові дебати щодо ситуації в Україні.

"Україна - член європейської родини, а коли член родини в біді, йому потрібно допомагати. У цьому сенс нашої організації. Діалог - єдиний спосіб просунутися вперед. Якщо Асамблея може допомогти на початку цього діалогу, ми будемо раді звести у розмові представників влади та опозиції.", - зазначила голова ПАРЄ.

Читайте: ПАРЄ готова позбавити Україну голосу на сесії в разі насильства проти Євромайдану

"Зараз наші колеги в українському парламенті багато чого міняють у тих законах, які вони приймали, не знаю, чи достатньо цього буде для діалогу, але ця розмова має відбутися обов'язково, і на неї повинні піти обидві сторони, тому що для розмови потрібні двоє", - заявила А.Брассер.

Вона не змогла передбачити, як піде обговорення ситуації в Україні під час дебатів на сесії.

"Але ми повинні чітко заявити одне: насильство не вирішує проблему, причому з обох сторін. Не можна використовувати силу, аби придушити протести, але і протестувальники не повинні її використовувати", - підкреслила голова ПАРЄ.

За її словами, "більшість протестувальників не вдається до насильства, але вони дискредитуються тими, хто вчиняє такі дії - це можуть бути і хулігани, і ті, хто переслідує зовсім інші цілі, ніж протестувальники".

"Всі, хто скоює насильницькі дії, повинні розуміти, що вони руйнують інфраструктуру держави, і якщо буде досягнуто компромісу, то нові люди у владі зіткнуться зі зруйнованою країною. Це явно не в інтересах громадян України", - сказала вона.

Брассер повідомила, що генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд спробував створити дискусійний майданчик, під час роботи якого було б з'ясовано, хто здійснював насильство.

"Ми не можемо, як я вже говорила, допустити, щоб насильство залишалося безкарним. У роботі цього майданчика візьме участь представник генсека, представники чинної української влади та опозиції", - підкреслила голова ПАРЄ. !zn

Читайте також:

Рибак підписав скасування "законів про диктатуру"

Адміністрація Обами готує фінансові санкції за насильство в Україні

Спецслужби США: Янукович налаштований за будь-яку ціну втримати владу