UA / RU
Підтримати ZN.ua

Голова Окружного адмінсуду вирахував свою дату припинення повноважень Ради

На його думку між виборами і першим засіданням парламенту може пройти півтори місяця.

Президент України матиме право розпустити Верховну Раду до 14 червня, заявив голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк на своїй сторінці у Facebook.

"На мою думку, Президент України має повноваження розпустити Верховну Раду в строк до 14 червня 2019 року. Наразі точиться чимало дискусій щодо строків та процедури розпуску парламенту. Я проаналізував чинне законодавство, провів елементарні математичні підрахунки і от мої міркування щодо кінцевої дати розпуску ВР", - написав Вовк.

Він зазначив, що президент не може достроково припинити повноваження Верховної Ради в останні шість місяців строку повноважень парламенту.

"Отже, для визначення кінцевої дати, до настання якої президент України може скористатись своїм правом розпуску парламенту, необхідно встановити дату закінчення повноважень Верховної Ради України, відносно якої і обраховується вказаний вище шестимісячний строк", – пише Вовк.

При цьому він навів статтю 90 Конституції України, згідно з яким президент України має право достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо:

1) протягом одного місяця у Верховній Раді України не сформовано коаліцію депутатських фракцій відповідно до статті 83 цієї Конституції;

2) протягом шістдесяти днів після відставки Кабінету Міністрів України не сформовано персональний склад Кабінету Міністрів України;

3) протягом тридцяти днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

"Беручи до уваги призначення чергових виборів до Верховної Ради України на 27 жовтня 2019 року, повноваження діючої Верховної Ради України можуть тривати і до 16 грудня 2019 року (27 жовтня 2019 року + 20 днів на офіційне оприлюднення результатів виборів + 30 днів на відкриття першої сесії новообраної Верховної Ради України), тобто ще протягом 50 днів після дня виборів, що надаватиме Президенту України право припинити повноваження Верховної Ради України у строк до 16 червня 2019 року. … Тобто, в середньому між днем проведення виборів народних депутатів України та днем відкриття першого засідання новообраної Верховної Ради України минає 48 днів", - вважає суддя.

Раніше Сергій Рахманін у своїй статті для DT.UA зазначив, що рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради можуть прийняти за допомогою суду, при чому не Конституційного (як хтось може подумати), а київського Окружного адміністративного.

Ще до виборів президента у другому турі Володимир Зеленський заявив, що розгляне питання розпуску Верховної Ради, оскільки "це вигідно", але не виключає, що може не встигнути.

Вранці 23 квітня з'явилася інформація нібито Володимир Зеленський опублікував опитування на сторінці в Facebook"Володимир Зеленський – Слуга народу" про достроковий розпуск українського парламенту - Верховної Ради. "Ви підтримуєте достроковий розпуск Ради?" – йдеться в описі посади.

Однак в команді Зеленського заявили про те, що вони не мають ніякого стосунку до сторінки в Facebook, на якій опублікували опитування.

Детальніше про можливості дострокового розпуску Ради читайте у статті Сергія Рахманіна "Дострокові парламентські вибори – міфи і реалії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".