UA / RU
Підтримати ZN.ua

Очільника Мін'юсту викликали на допит в ГПУ

Петренко проходить свідком у справі про тиск на Конституційний суд.

Міністра юстиції України Павла Петренко викликають на допит в Головне слідче управління Генеральної прокуратури України. Про це глава Мін'юсту повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Прошу повідомити Петренка Павла Дмитровича про виклик на допит у Головне слідче управління Генеральної прокуратури України і вручити йому повістку про виклик", − йдеться у листі, копію якого опублікував міністр.

Слідчі хочуть допитати Петренка в якості свідка в рамках кримінального провадження за фактом неправомірного втручання в діяльність Конституційного суду.

"ГПУ викликає мене на допит у кримінальній справі про тиск на КСУ під час розгляду закону про очищення влади. Цікаво, як відбувається хід розслідування правоохоронними органами справи про конституційний переворот, коли судді КСУ поміняли Конституцію під Януковича?", − резюмував Петренко.

22 жовтня Конституційний суд України вирішив продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", не взявши до уваги клопотання співавтора законопроекту народного депутата Леоніда Ємця, який бере участь у роботі Венеціанської комісії. Народний депутат і один з ініціаторів люстрації Єгор Соболєв озвучив свій протест на засіданні суду.16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх поданнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

В той же час, Начальник департаменту люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, вважає, що сьогоднішній склад Конституційного суду України не має права розглядати закон "Про очищення влади", так як більшість суддів є зацікавленою стороною у справі. Вісім суддів підлягають люстрації, частина з них на чолі з головою КСУ Юрієм Бауліним є фігурантами кримінальної справи про узурпацію влади екс-президентом України Віктором Януковичем.