UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глави МЗС "нормандської четвірки" домовилися відводити військову техніку від лінії, узгодженої 19 вересня

У спільній заяві глави МЗС країн "нормандської четвірки" також закликають створити робочі групи по відповідним аспектам мінських домовленостей.

Головною домовленістю зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки" є згода Росії сприяти відведення важкої артилерії від лінії зіткнення на сході України, узгодженої 19 вересня, заявив за підсумками зустрічі міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Головна домовленість - відведення важкої артилерії від лінії зіткнення, узгодженої 19 вересня. РФ буде сприяти", - процитував Клімкіна політдиректор українського МЗС Олексій Макєєв в своєму Twitter.

Глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр також повідомив про прогрес у вирішенні кризової ситуації в Україні.

За словами німецького міністра, сторони прийшли до єдиної думки з приводу того, що демаркаційна лінія, позначена в мінських угодах, є тим рубежем, з якого має розпочатися відведення важкої бойової техніки, повідомляє Deutsche Welle.

У своїй спільній заяві глави МЗС рекомендують провести перед зустріччю в Астані засідання Тристоронньої контактної групи і створити робочі групи з реалізації мінських домовленостей.

"Вони також закликали учасників Тристоронньої контактної групи до створення робочих груп з відповідними аспектами мінських домовленостей", - повідомляється в документі, опублікованому речником МЗС України Євгеном Перебийнісом на своїй сторінці Twitter в ніч на четвер.

У своїй заяві міністри висловили підтримку Тристоронній контактній групі і закликали всіх підписантів мінських домовленостей зустрітися найближчим часом "для реалізації угоди про припинення вогню і відведення важкого озброєння відповідно до ліній розмежування, як було домовлено у Мінську 19 вересня, та створення умов для повної імплементації мінських домовленостей".

Глави МЗС також висловили серйозну стурбованість, що їх заклик дотримуватися режиму повного припинення вогню не виконується, і що ескалація ситуації на Донбасі призводить до великих жертв, в тому числі серед місцевих жителів.

Міністри також погодили, що прогрес по повній імплементації мінських домовленостей повинен бути досягнутий до запланованого саміту в Астані, особливо в частині створення відповідних умов для ефективного припинення вогню, домовленостей щодо умов доставки гуманітарної допомоги і продовження процесу звільнення полонених.

Читайте також: Порошенко: На переговорах стосовно Донбасу немає що обговорювати, слід виконувати домовленості

Раніше речник МЗС Євген Перебийніс заявив, що Росія дестабілізує ситуацію в Україні, щоб "максимально змістити лінію розмежування у своїх інтересах, а потім закріпити ці позиції на переговорах у Берліні".

В РНБО раніше заявили, що бойовикам потрібен донецький аеропорт, оскільки в іншому випадку, згідно з "мінськими домовленостями", вони будуть змушені прибрати важке озброєння з половини Донецька.